Reklama
reklama

Jitka Čvančarová bude v centru Brna mluvit o životě s nemocí motýlích křídel

Za účasti herečky Jitky Čvančarové, patronky organizace DEBRA ČR, a starosty městské části Brno-střed Libora Šťástky bude v pondělí 28. dubna v 16 hodin na náměstí Svobody v Brně slavnostně zahájena 3. etapa putovní výstavy velkoformátových fotografií 12 plus 12. Ta je součástí kampaně o životě s nemocí motýlích křídel.

Lucie Robinson na fotografiích zachytila významné české osobnosti při neobvyklých setkáních, z nichž vyzařuje vzájemnost, blízkost. I když mají pacienti kůži křehkou jako motýlí křídla, dotyk jim neublíží. Naopak. Vlídný kontakt je pro ně důležitou podporou a pomocí.

Autorkou kampaně 12 plus 12 je patronka organizace DEBRA ČR herečka Jitka Čvančarová a společně ji realizují už několik let. Za tu dobu se podařilo z pojmu nemoci motýlích křídel vytvořit veřejně známý pojem. To se může někomu zdát jako marginální, ale pro pacienty je to velký posun, hlavně proto, že už se na ně lidé dívají jinak, nebojí se jich, chápou je. Sociální vyloučení, kterému dříve čelili, se tím omezilo. 

Výstava bude na náměstí Svobody v centru Brna umístěna do konce května 2014. 

DEBRA ČR je jediná organizace u nás, která pečuje o pacienty s vzácným vrozeným onemocněním kůže EB, tzv. nemocí motýlích křídel. Součástí aktivit organizace je i osvětová kampaň 12 plus 12, která již čtyři roky přibližuje veřejnosti, jak se žije s nemocí, kdy je kůže křehká jako motýlí křídla. Pracovníci organizace znají všechny pacienty osobně, znají jejich potřeby, a proto je pomoc lidem s EB zcela konkrétní a adresná. DEBRA ČR financuje aktivity, které řeší hlavní problémy potřebných.EB postihuje u pacienta celý organizmus, ne ale intelekt. Do života vstoupí zcela nečekaně, zasáhne celou rodinu, ekonomicky i sociálně ji velice ovlivní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře