Reklama
reklama

Jitka Čvančarová bude v centru Brna mluvit o životě s nemocí motýlích křídel

Za účasti herečky Jitky Čvančarové, patronky organizace DEBRA ČR, a starosty městské části Brno-střed Libora Šťástky bude v pondělí 28. dubna v 16 hodin na náměstí Svobody v Brně slavnostně zahájena 3. etapa putovní výstavy velkoformátových fotografií 12 plus 12. Ta je součástí kampaně o životě s nemocí motýlích křídel.

Lucie Robinson na fotografiích zachytila významné české osobnosti při neobvyklých setkáních, z nichž vyzařuje vzájemnost, blízkost. I když mají pacienti kůži křehkou jako motýlí křídla, dotyk jim neublíží. Naopak. Vlídný kontakt je pro ně důležitou podporou a pomocí.

Autorkou kampaně 12 plus 12 je patronka organizace DEBRA ČR herečka Jitka Čvančarová a společně ji realizují už několik let. Za tu dobu se podařilo z pojmu nemoci motýlích křídel vytvořit veřejně známý pojem. To se může někomu zdát jako marginální, ale pro pacienty je to velký posun, hlavně proto, že už se na ně lidé dívají jinak, nebojí se jich, chápou je. Sociální vyloučení, kterému dříve čelili, se tím omezilo. 

Výstava bude na náměstí Svobody v centru Brna umístěna do konce května 2014. 

DEBRA ČR je jediná organizace u nás, která pečuje o pacienty s vzácným vrozeným onemocněním kůže EB, tzv. nemocí motýlích křídel. Součástí aktivit organizace je i osvětová kampaň 12 plus 12, která již čtyři roky přibližuje veřejnosti, jak se žije s nemocí, kdy je kůže křehká jako motýlí křídla. Pracovníci organizace znají všechny pacienty osobně, znají jejich potřeby, a proto je pomoc lidem s EB zcela konkrétní a adresná. DEBRA ČR financuje aktivity, které řeší hlavní problémy potřebných.EB postihuje u pacienta celý organizmus, ne ale intelekt. Do života vstoupí zcela nečekaně, zasáhne celou rodinu, ekonomicky i sociálně ji velice ovlivní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře