Reklama
reklama

Jihomoravský kraj stále čeká na oficiální sdělení společnosti Amazon

Jihomoravský kraj stále očekává oficiální zprávu společnosti Amazon o ukončení jednání o své alternativní nabídce umístění logistického centra. Na tiskové konferenci  to uvedl hejtman Michal Hašek.

„Neformálně mám informaci o tom, že se mnou chce jednat zástupce vedení Amazonu – pravděpodobně, aby mi sdělil důvody, které následně obdržíme písemně. Krajská rada sdílí moje stanovisko, že především je velká škoda, že Amazon v tuto chvíli z Brna a jižní Moravy odchází. Mít nebo nemít 1500 pracovních míst v době hospodářské krize je velký rozdíl,“ uvedl Hašek.

Kraj se bude snažit lokalitu u tuřanského letiště nabízet v budoucnu dalším potenciálním investorům. Prioritou kraje bude tyto pozemky obsadit, aby zde vznikla nová pracovní místa.

Hejtman uvedl, že lze jen litovat trojího odmítnutí Zastupitelstvem města Brna. „Myslím si, že poměrně nešťastnou tady byla i role developera společnosti CTP, zejména jeho aktivita po tom, co Jihomoravský kraj přišel se svojí nabídkou. Poté, co brněnské zastupitelstvo, nikoliv krajská samospráva, třikrát rozhodlo tak, že neschválilo příslušný dokument a po poněkud hysterické reakci společnosti CTP musím říci, že jsem očekával znechucení společnosti Amazon. To, že dnes odchází z Brna, je samozřejmě nepříjemný signál pro další investory a já budu mít jako hejtman plné ruce práce vysvětlovat investorům, že jižní Morava je i nadále zajímavým místem pro domácí i zahraniční investice,“ dodal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře