Reklama
reklama

Japonské písmo dnes vyzdobilo Moravské náměstí. Studenti se učili na vzduchu

Zajímavou výzdobu dnes dostalo Moravské náměstí v Brně. A radost by z ní měli japonští turisté. Na ploše náměstí se totiž objevily věty v japonském písmu. V rámci studijní hodiny se dnes takto "na vzduchu" učili studenti semináře japonských studií z Masarykovy univerzity.

Studenti druhého ročníku byli rozděleni do tři skupin a z učebnice opisovali na dlažbu náměstí texty. Šlo o čas a správnost opsaného textu. A zatímco Brňanům se mohlo zdát, že jde o nesmyslné obrázky, japonští turisté by si jistě početli.

Seminář japonských studií vznikl v září roku 2007 při Ústavu jazykovědy a baltistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a od 1.1. 2014 je samostatným pracovištěm. Od roku 2008 nabízí možnost studia v bakalářském studijním oboru Japanistika. Program studia tohoto oboru zahrnuje především praktickou a teoretickou přípravu v oblasti japonského jazyka a písma, důležitou součástí studia jsou však také kurzy zaměřené na řadu témat z oblasti japonské kultury a společnosti, přednášky a semináře zaměřené na dějiny, literaturu, náboženství, divadlo, film, politiku, ekonomii.

"Studium japonštiny může být zábavné, člověku před očima otevírá zcela nový svět. Začne mnohem více rozumět kultuře, která mu přes veškerý zájem do té doby byla zcela cizí. Ale je zapotřebí opravdu silná motivace, pro dosažení plynné znalosti," přiznal jeden ze studentů, který ve druhém ročníku v Brně japonský seminář studuje. Japonština totiž užívá zcela jiné gramatické struktury než jakýkoliv jiný jazyk, tudíž je zapotřebí se jej učit systematicky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře