Reklama
reklama

Japonské písmo dnes vyzdobilo Moravské náměstí. Studenti se učili na vzduchu

Zajímavou výzdobu dnes dostalo Moravské náměstí v Brně. A radost by z ní měli japonští turisté. Na ploše náměstí se totiž objevily věty v japonském písmu. V rámci studijní hodiny se dnes takto "na vzduchu" učili studenti semináře japonských studií z Masarykovy univerzity.

Studenti druhého ročníku byli rozděleni do tři skupin a z učebnice opisovali na dlažbu náměstí texty. Šlo o čas a správnost opsaného textu. A zatímco Brňanům se mohlo zdát, že jde o nesmyslné obrázky, japonští turisté by si jistě početli.

Seminář japonských studií vznikl v září roku 2007 při Ústavu jazykovědy a baltistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a od 1.1. 2014 je samostatným pracovištěm. Od roku 2008 nabízí možnost studia v bakalářském studijním oboru Japanistika. Program studia tohoto oboru zahrnuje především praktickou a teoretickou přípravu v oblasti japonského jazyka a písma, důležitou součástí studia jsou však také kurzy zaměřené na řadu témat z oblasti japonské kultury a společnosti, přednášky a semináře zaměřené na dějiny, literaturu, náboženství, divadlo, film, politiku, ekonomii.

"Studium japonštiny může být zábavné, člověku před očima otevírá zcela nový svět. Začne mnohem více rozumět kultuře, která mu přes veškerý zájem do té doby byla zcela cizí. Ale je zapotřebí opravdu silná motivace, pro dosažení plynné znalosti," přiznal jeden ze studentů, který ve druhém ročníku v Brně japonský seminář studuje. Japonština totiž užívá zcela jiné gramatické struktury než jakýkoliv jiný jazyk, tudíž je zapotřebí se jej učit systematicky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře