Reklama
reklama

Japonské písmo dnes vyzdobilo Moravské náměstí. Studenti se učili na vzduchu

Zajímavou výzdobu dnes dostalo Moravské náměstí v Brně. A radost by z ní měli japonští turisté. Na ploše náměstí se totiž objevily věty v japonském písmu. V rámci studijní hodiny se dnes takto "na vzduchu" učili studenti semináře japonských studií z Masarykovy univerzity.

Studenti druhého ročníku byli rozděleni do tři skupin a z učebnice opisovali na dlažbu náměstí texty. Šlo o čas a správnost opsaného textu. A zatímco Brňanům se mohlo zdát, že jde o nesmyslné obrázky, japonští turisté by si jistě početli.

Seminář japonských studií vznikl v září roku 2007 při Ústavu jazykovědy a baltistiky Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a od 1.1. 2014 je samostatným pracovištěm. Od roku 2008 nabízí možnost studia v bakalářském studijním oboru Japanistika. Program studia tohoto oboru zahrnuje především praktickou a teoretickou přípravu v oblasti japonského jazyka a písma, důležitou součástí studia jsou však také kurzy zaměřené na řadu témat z oblasti japonské kultury a společnosti, přednášky a semináře zaměřené na dějiny, literaturu, náboženství, divadlo, film, politiku, ekonomii.

"Studium japonštiny může být zábavné, člověku před očima otevírá zcela nový svět. Začne mnohem více rozumět kultuře, která mu přes veškerý zájem do té doby byla zcela cizí. Ale je zapotřebí opravdu silná motivace, pro dosažení plynné znalosti," přiznal jeden ze studentů, který ve druhém ročníku v Brně japonský seminář studuje. Japonština totiž užívá zcela jiné gramatické struktury než jakýkoliv jiný jazyk, tudíž je zapotřebí se jej učit systematicky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře