Reklama
reklama

Jak sportovat bezpečně, poradí Brněnské dny bez úrazů

Kancelář Brno – Zdravé město Magistrátu města Brna pořádá od 22. května do 8. června 15. ročník Brněnských dnů bez úrazů. Cílem kampaně je upozornit na problematiku úrazů a informovat, jak se zachovat, pokud již k úrazu dojde.

Jako každý rok se zaměřuje zejména na prevenci úrazů dětí. Ty totiž stále představují v České republice hlavní příčinu úmrtí u dětí ve věku nad 1 rok. Akce však nejsou určeny pouze dětem. V rámci prevence úrazů při sportu letos přijdou na řadu i zcela nová témata – bezpečnost na vodě při sjíždění řek a lezení na umělých lezeckých stěnách. „Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu na raftech a nafukovacích kánoích na řece Svratce nebo největší venkovní lezeckou stěnu ve střední Evropě,“ řekla Ivana Draholová z Kanceláře Brno – Zdravé město.

S cílem zvýšit bezpečnost žen a seniorů je připravena rovněž zcela nová akce, na které se zájemci seznámí s nejúčinnějšími sebeobrannými technikami. Praktické informace poskytne seminář o poskytování první pomoci s využitím automatizovaných externích defibrilátorů – přístrojů, které má Brno jako první město u nás umístěné přímo na ulicích.

Kompletní program kampaně a ostatních připravovaných akcí v rámci projektu Brno – Zdravé město naleznete na www.zdravemesto.brno.cz .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře