Reklama
reklama

Hřiště u brněnských ulic Trýbova, Vsetínská a Čechyňská opraví za téměř 6 milionu korun

Radní města rozhodli o regeneraci dalších městských sportovišť, tentokrát při ulicích Trýbova, Vsetínská a Čechyňská. Na opravy uvolní 5,7 milionu korun.

Regenerací hřišť včetně doplnění o nová sportoviště a městský mobiliář se současný účel užívání hřišť nezmění, naopak se rozšíří možnosti využití dosud nedostatečně vybaveného prostoru. Projekt si klade za cíl vytvořit příjemné, moderním požadavkům odpovídající prostředí pro pobyt a pohyb dětí i dospělých z okolí.

Hřiště Vsetínská – na ploše upraveného hřiště bude umístěno sportoviště s mantinely pro míčové a raketové sporty.

Hřiště Trýbova – na ploše upraveného hřiště bude umístěno sportoviště s mantinely pro míčové a raketové sporty.

Hřiště Čechyňská – na ploše upraveného hřiště bude umístěno klecové sportoviště pro míčové sporty, okolní plochy budou upraveny. Hřiště doplní vhodný mobiliář (lavičky a odpadkové koše, provozní řády).

"V rámci regenerace hřišť dojde také k demolici stávajících zpevněných a nezpevněných povrchů včetně určených podkladových vrstev. Bude také revitalizována zeleň včetně sadových úprav," dodal mluvčí magistrátu Pavel Žára.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře