Reklama
reklama

Herečka Pavla Vitázková poučí ženy o samovyšetření prsu

Jak správně pečovat o svá prsa, si mohou naposledy letos vyzkoušet v brněnské Olympii všechny ženy a dívky od 8. do 20. července v projektu Ruce na prsa. V úterý jako první projde odbornou instruktáží herečka Pavla Vitázková.

Půjde tak příkladem zájemkyním, které budou mít možnost si na speciálním fantomu vyzkoušet nejen, jak se samovyšetření provádí, ale také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. „Kromě praktických zkušeností a užitečných rad si každý den od jedenácti do sedmi hodin také ženy odnesou slevové kupony do vybraných obchodů,“ informovala mluvčí Kateřina Martykánová.

Olympia Brno je poslední zastávkou edukativní roadshow k projektu Ruce na prsa, který obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius zahájila v září 2013 s cílem upozornit na vysoký výskyt rakoviny prsu u nás. Možnost využilo více než tři a půl tisíce žen. Rakovina prsu je v naší republice v současné době nejčastějším zhoubným onemocněním žen. V České republice žije sedmdesát dva tisíc žen s touto diagnózou a každý rok jich přibývá skoro o sedm tisíc.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře