Reklama
reklama

Hejtman a poslanec Hašek může být hejtmanem až do konce dubna

Jihomoravský hejtman Michal Hašek nemusí podle vedení krajské organizace ČSSD spěchat při rozhodování, zda zůstane v čele kraje, anebo dá přednost poslaneckému mandátu. Krajský výkonný výbor strany v pondělí odpoledne rozhodl, že Hašek má využít šestiměsíční lhůtu, a vytvořit tak prostor pro vyřešení eventuálního personálního obsazení ve vedení kraje. Lhůta se počítá od voleb a vyprší až koncem dubna.

„Krajský výkonný výbor s ohledem na dlouhodobou vysokou podporu veřejnosti v Jihomoravském kraji, opakované jednoznačné vítězství ČSSD v krajských volbách a opakovaný nejvyšší získaný počet preferenčních hlasů ze všech poslanců ČSSD žádá Michala Haška, aby k vyřešení otázky souběhu funkce hejtmana a poslance využil danou lhůtu a poskytnul tak krajské organizaci prostor k přípravě personálního řešení," stojí v usnesení, které v pondělí krajský výbor přijal většinou 32 hlasů z 35.

Krajský výbor také pověřil pracovní skupinu, ve které kromě Haška zasedl šéf jihomoravské ČSSD Zdeněk Dufek, náměstci hejtmana Václav Božek a Zdeněk Pavlík a předseda klubu zastupitelů Roman Hanák, aby připravili priority krajské organizace pro realizaci na úrovni vlády a Sněmovny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře