Reklama
reklama

Hejtman a poslanec Hašek může být hejtmanem až do konce dubna

Jihomoravský hejtman Michal Hašek nemusí podle vedení krajské organizace ČSSD spěchat při rozhodování, zda zůstane v čele kraje, anebo dá přednost poslaneckému mandátu. Krajský výkonný výbor strany v pondělí odpoledne rozhodl, že Hašek má využít šestiměsíční lhůtu, a vytvořit tak prostor pro vyřešení eventuálního personálního obsazení ve vedení kraje. Lhůta se počítá od voleb a vyprší až koncem dubna.

„Krajský výkonný výbor s ohledem na dlouhodobou vysokou podporu veřejnosti v Jihomoravském kraji, opakované jednoznačné vítězství ČSSD v krajských volbách a opakovaný nejvyšší získaný počet preferenčních hlasů ze všech poslanců ČSSD žádá Michala Haška, aby k vyřešení otázky souběhu funkce hejtmana a poslance využil danou lhůtu a poskytnul tak krajské organizaci prostor k přípravě personálního řešení," stojí v usnesení, které v pondělí krajský výbor přijal většinou 32 hlasů z 35.

Krajský výbor také pověřil pracovní skupinu, ve které kromě Haška zasedl šéf jihomoravské ČSSD Zdeněk Dufek, náměstci hejtmana Václav Božek a Zdeněk Pavlík a předseda klubu zastupitelů Roman Hanák, aby připravili priority krajské organizace pro realizaci na úrovni vlády a Sněmovny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře