Reklama
reklama

HALÓ: Projekt Masarykova onkologického ústavu vyhrál soutěž Bezpečná nemocnice

Vítězi šestého ročníku celostátní odborné soutěže Bezpečná nemocnice se staly brněnský Masarykův onkologický ústav a Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha. Soutěž Bezpečná nemocnice má upozornit odbornou veřejnost na projekty i na projektové záměry v nemocnicích, které zvyšují bezpečnost zdravotní péče.

Do soutěže vyhlášené Krajem Vysočina a partnery bylo letos přihlášeno třináct projektů. Tři soutěžily v sekci technicko-provozní, deset příkladů dobré praxe posuzovala porota v ošetřovatelsko-medicínské oblasti. Vítězný projekt v každé kategorii získal finanční odměnu 100 tisíc.

Ústřední vojenská nemocnice uspěla v technicko-provozní sekci soutěže s projektem zabývajícím se zajištěním bezpečného prostředí na oddělení akutní psychiatrické péče.

Projekt s názvem HALÓ, s nímž v ošetřovatelsko-medicínské oblasti zvítězil Masarykův onkologický ústav v Brně, se specializuje na neslyšící pacienty nebo klienty se specifickými problémy komunikace. Zaměřil se na základní orientaci v ústavu a podávání adekvátních informací souvisejících s diagnostikou a léčbou ve srozumitelné formě včetně zajištění tlumočení ve znakové řeči. Masarykův onkologický ústav se s tímto projektem stal také absolutním vítězem soutěže.

Celostátní soutěž Bezpečná nemocnice má za cíl upozornit na možná rizika při poskytování zdravotních služeb jak pro pacienty, tak pro personál.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře