Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Zaplavené Brno. Voda vytopila fakultu, knihovnu i planetárium

Centrum Brna zaplavila ve čtvrtek po poledni voda. Silný přívalový déšť vytvořil laguny například pod viaduktem na Kolišti, kde kanály nestihly pobírat vodu. Uvízlo tam také několik aut. Voda s bahnem se valila také ze svahu Špilberku na Husovu ulici, která byla průjezdná jen s opatrností. Policie doporučovala, aby se řidiči centru Brna vyhnuli.

Koliště bylo uzavřené v obou směrech mezi křižovatkou s Křenovou ulicí a Moravským náměstím. Hasiči ale čerpali vodu na mnoha dalších místech. Například u Filosofické fakulty v Gorkého ulici, z planetária na Kraví hoře, nebo v nemocnici u svaté Anny a z Knihovny Jiřího Mahena, kde napršelo do átria. "Během dne hasiči zasahovali u téměř 80 zásahů, které měly souvislost s deštěm," shrnul situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Před 11 hodinou dopoledne se postupně začal zvyšovat počet výjezdů jednotek. Zásahy byly velmi podobné. Jednotky se musely vypořádat s následky vydatného deště. Časté výjezdy k čerpání zatopených sklepů a dalších podzemních prostor občas vystřídal spadený strom.

V Brně zaplavila voda několik ulic v centru města. Na Blanensku kontrolovali hasiči stav řeky Křetínky a případnou povodňovou situaci v okolí Letovic. Déšť zasáhl také Vyškovsko, kde se hasiči věnovali především zatopeným sklepům.

V Brně doprava kolabovala na městském okruhu, u tunelů v Pisárkách se vytvořila kolona aut, řidiči si tam počkali i dvacet minut. Kvůli blátu a vodě v kolejích nejezdily nebo se zpožďovaly tramvaje, například na Cejlu tramvaj dokonce vykolejila. "Silnice někde připomínaly řeky a výhybky se zanášely vodou a bahnem. Dopravu komplikovaly také cizí nehody," popsala mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. . 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře