Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Zaplavené Brno. Voda vytopila fakultu, knihovnu i planetárium

Centrum Brna zaplavila ve čtvrtek po poledni voda. Silný přívalový déšť vytvořil laguny například pod viaduktem na Kolišti, kde kanály nestihly pobírat vodu. Uvízlo tam také několik aut. Voda s bahnem se valila také ze svahu Špilberku na Husovu ulici, která byla průjezdná jen s opatrností. Policie doporučovala, aby se řidiči centru Brna vyhnuli.

Koliště bylo uzavřené v obou směrech mezi křižovatkou s Křenovou ulicí a Moravským náměstím. Hasiči ale čerpali vodu na mnoha dalších místech. Například u Filosofické fakulty v Gorkého ulici, z planetária na Kraví hoře, nebo v nemocnici u svaté Anny a z Knihovny Jiřího Mahena, kde napršelo do átria. "Během dne hasiči zasahovali u téměř 80 zásahů, které měly souvislost s deštěm," shrnul situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Před 11 hodinou dopoledne se postupně začal zvyšovat počet výjezdů jednotek. Zásahy byly velmi podobné. Jednotky se musely vypořádat s následky vydatného deště. Časté výjezdy k čerpání zatopených sklepů a dalších podzemních prostor občas vystřídal spadený strom.

V Brně zaplavila voda několik ulic v centru města. Na Blanensku kontrolovali hasiči stav řeky Křetínky a případnou povodňovou situaci v okolí Letovic. Déšť zasáhl také Vyškovsko, kde se hasiči věnovali především zatopeným sklepům.

V Brně doprava kolabovala na městském okruhu, u tunelů v Pisárkách se vytvořila kolona aut, řidiči si tam počkali i dvacet minut. Kvůli blátu a vodě v kolejích nejezdily nebo se zpožďovaly tramvaje, například na Cejlu tramvaj dokonce vykolejila. "Silnice někde připomínaly řeky a výhybky se zanášely vodou a bahnem. Dopravu komplikovaly také cizí nehody," popsala mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. . 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Dveře obchodu Foto: Městská policie Brno
Dvacetiletá dívka se pokusila z obchodu v Bohunicích ukrást tričko. Personál ji přistihl a její rozzuřený známý po hádce se zaměstnanci rozbil dveře za dvacet tisíc korun.
18.07.2018 - 08:00
Zanedbaná Arnoldova vila by se mohla dočkat rekonstrukce. O peníze na opravu požádá Muzeum města Brna Norské fondy. Ve vile by v budoucnu mohlo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší...
17.07.2018 - 19:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Mezi Kaštanovou a Olympií se cyklisté podél Svitavy stále nedostanou. Opravy dálničního mostu, pod kterým stezka vede, se prodloužily. Úsek se dá objet kolem Svratky. Zprovoznění svitavské stezky se...
17.07.2018 - 17:54
Radnice Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Náměstek brněnského primátora Martin Ander (Zelení) se vyjádřil k rozhodnutí vlády o brněnském hlavním nádraží, konkrétně o vyškrtnutí "brněnského metra" z plánů. Nevěří, že by primátor...
17.07.2018 - 11:45
Komentáře