Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Zaplavené Brno. Voda vytopila fakultu, knihovnu i planetárium

Centrum Brna zaplavila ve čtvrtek po poledni voda. Silný přívalový déšť vytvořil laguny například pod viaduktem na Kolišti, kde kanály nestihly pobírat vodu. Uvízlo tam také několik aut. Voda s bahnem se valila také ze svahu Špilberku na Husovu ulici, která byla průjezdná jen s opatrností. Policie doporučovala, aby se řidiči centru Brna vyhnuli.

Koliště bylo uzavřené v obou směrech mezi křižovatkou s Křenovou ulicí a Moravským náměstím. Hasiči ale čerpali vodu na mnoha dalších místech. Například u Filosofické fakulty v Gorkého ulici, z planetária na Kraví hoře, nebo v nemocnici u svaté Anny a z Knihovny Jiřího Mahena, kde napršelo do átria. "Během dne hasiči zasahovali u téměř 80 zásahů, které měly souvislost s deštěm," shrnul situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Před 11 hodinou dopoledne se postupně začal zvyšovat počet výjezdů jednotek. Zásahy byly velmi podobné. Jednotky se musely vypořádat s následky vydatného deště. Časté výjezdy k čerpání zatopených sklepů a dalších podzemních prostor občas vystřídal spadený strom.

V Brně zaplavila voda několik ulic v centru města. Na Blanensku kontrolovali hasiči stav řeky Křetínky a případnou povodňovou situaci v okolí Letovic. Déšť zasáhl také Vyškovsko, kde se hasiči věnovali především zatopeným sklepům.

V Brně doprava kolabovala na městském okruhu, u tunelů v Pisárkách se vytvořila kolona aut, řidiči si tam počkali i dvacet minut. Kvůli blátu a vodě v kolejích nejezdily nebo se zpožďovaly tramvaje, například na Cejlu tramvaj dokonce vykolejila. "Silnice někde připomínaly řeky a výhybky se zanášely vodou a bahnem. Dopravu komplikovaly také cizí nehody," popsala mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. . 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře