Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Vysvědčení jsou rozdána! Dětem začínají prázdniny

Školáci od svých učitelů dnes převzali vysvědčení. S květinami a bonboniérami předtím zaplnili ulice. Začínají jim dvouměsíční prázdniny, proto bylo i dnes město plné prevetntivních akcí, které je mají upozornit na prázdninová nebezpečí. Zároveň mnoho obchodníků nabízelo za samé jedničky na vysvědčení slevu.

Celkem dostalo vysvědčení 86 991 žáků základních škol a 49 792 žáků středních škol a konzervatoří. Vysvědčení by v kraji mělo dostat i 11 555 prvňáčků.

 

Už podesáté se vysvědčení rozdávalo prvňáčkům také na lodi na Brněnské přehradě. Poslední školní den na palubě výletní lodi Morava na Baťově kanále strávili také žáci ze Základní školy ve Spytihněvi na Zlínsku.

 

Spolu s dětmi hned ráno do brněnských ulic vyrazily také desítky strážníků a policistů. "Dohlíželi na dodržování dopravních značek a signalizace a dávali pozor na školáky, kteří už měli plnou hlavu prázdnin," zdůvodnil rozsáhlá opatření mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. Policisté vytipovali nejrizikovější místa v krajském městě a po dohodě s vedením škol tam vyslali hlídky. Strážníci čtyři desítky přechodů hlídali do doby, než poslední žáci a studenti odešli ze škol s vysvědčením.

 

Na konec školního roku nachystala řada obchodníků, muzeí, hradů, zámků nebo zoologických zahrad slevy a zábavné programy. Například v brněnském obchodním centru Letmo dostávali školáci s vysvědčením se samými jedničkami pohár zdarma.

 

Na nápor nešťastných dětí, jejichž vysvědčení neodpovídá očekáváním rodičů, se připravuje Linka bezpečí. Odborníci před křikem, bitím nebo nevhodnými poznámkami na adresu dítěte varují. „Rodiče by se měli spíše zajímat o příčiny zhoršených známek, které mohou poukazovat na špatné vztahy ve třídě, šikanu, na speciální vzdělávací potřeby dětí nebo změněnou situaci v rodině," uvedl vedoucí linky Petr Porubský s tím, že rodiče by se hlavně měli o prospěch svého potomka zajímat celoročně, nejen na vysvědčení.

 

Letní prázdniny jsou ale také tradičně obdobím, kdy dochází k největšímu počtu úrazů dětí. Jak zbytečným zraněním předcházet a jak poskytnout první pomoc tomu, kdo ji potřebuje, dětem radila akce na náměstí Svobody v Brně nazvaná Hurá, prázdniny. Té se zúčastnili policisté, hasiči i záchranáři.

 

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře