Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Vysvědčení jsou rozdána! Dětem začínají prázdniny

Školáci od svých učitelů dnes převzali vysvědčení. S květinami a bonboniérami předtím zaplnili ulice. Začínají jim dvouměsíční prázdniny, proto bylo i dnes město plné prevetntivních akcí, které je mají upozornit na prázdninová nebezpečí. Zároveň mnoho obchodníků nabízelo za samé jedničky na vysvědčení slevu.

Celkem dostalo vysvědčení 86 991 žáků základních škol a 49 792 žáků středních škol a konzervatoří. Vysvědčení by v kraji mělo dostat i 11 555 prvňáčků.

 

Už podesáté se vysvědčení rozdávalo prvňáčkům také na lodi na Brněnské přehradě. Poslední školní den na palubě výletní lodi Morava na Baťově kanále strávili také žáci ze Základní školy ve Spytihněvi na Zlínsku.

 

Spolu s dětmi hned ráno do brněnských ulic vyrazily také desítky strážníků a policistů. "Dohlíželi na dodržování dopravních značek a signalizace a dávali pozor na školáky, kteří už měli plnou hlavu prázdnin," zdůvodnil rozsáhlá opatření mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. Policisté vytipovali nejrizikovější místa v krajském městě a po dohodě s vedením škol tam vyslali hlídky. Strážníci čtyři desítky přechodů hlídali do doby, než poslední žáci a studenti odešli ze škol s vysvědčením.

 

Na konec školního roku nachystala řada obchodníků, muzeí, hradů, zámků nebo zoologických zahrad slevy a zábavné programy. Například v brněnském obchodním centru Letmo dostávali školáci s vysvědčením se samými jedničkami pohár zdarma.

 

Na nápor nešťastných dětí, jejichž vysvědčení neodpovídá očekáváním rodičů, se připravuje Linka bezpečí. Odborníci před křikem, bitím nebo nevhodnými poznámkami na adresu dítěte varují. „Rodiče by se měli spíše zajímat o příčiny zhoršených známek, které mohou poukazovat na špatné vztahy ve třídě, šikanu, na speciální vzdělávací potřeby dětí nebo změněnou situaci v rodině," uvedl vedoucí linky Petr Porubský s tím, že rodiče by se hlavně měli o prospěch svého potomka zajímat celoročně, nejen na vysvědčení.

 

Letní prázdniny jsou ale také tradičně obdobím, kdy dochází k největšímu počtu úrazů dětí. Jak zbytečným zraněním předcházet a jak poskytnout první pomoc tomu, kdo ji potřebuje, dětem radila akce na náměstí Svobody v Brně nazvaná Hurá, prázdniny. Té se zúčastnili policisté, hasiči i záchranáři.

 

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Komentáře