Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Vysvědčení jsou rozdána! Dětem začínají prázdniny

Školáci od svých učitelů dnes převzali vysvědčení. S květinami a bonboniérami předtím zaplnili ulice. Začínají jim dvouměsíční prázdniny, proto bylo i dnes město plné prevetntivních akcí, které je mají upozornit na prázdninová nebezpečí. Zároveň mnoho obchodníků nabízelo za samé jedničky na vysvědčení slevu.

Celkem dostalo vysvědčení 86 991 žáků základních škol a 49 792 žáků středních škol a konzervatoří. Vysvědčení by v kraji mělo dostat i 11 555 prvňáčků.

 

Už podesáté se vysvědčení rozdávalo prvňáčkům také na lodi na Brněnské přehradě. Poslední školní den na palubě výletní lodi Morava na Baťově kanále strávili také žáci ze Základní školy ve Spytihněvi na Zlínsku.

 

Spolu s dětmi hned ráno do brněnských ulic vyrazily také desítky strážníků a policistů. "Dohlíželi na dodržování dopravních značek a signalizace a dávali pozor na školáky, kteří už měli plnou hlavu prázdnin," zdůvodnil rozsáhlá opatření mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. Policisté vytipovali nejrizikovější místa v krajském městě a po dohodě s vedením škol tam vyslali hlídky. Strážníci čtyři desítky přechodů hlídali do doby, než poslední žáci a studenti odešli ze škol s vysvědčením.

 

Na konec školního roku nachystala řada obchodníků, muzeí, hradů, zámků nebo zoologických zahrad slevy a zábavné programy. Například v brněnském obchodním centru Letmo dostávali školáci s vysvědčením se samými jedničkami pohár zdarma.

 

Na nápor nešťastných dětí, jejichž vysvědčení neodpovídá očekáváním rodičů, se připravuje Linka bezpečí. Odborníci před křikem, bitím nebo nevhodnými poznámkami na adresu dítěte varují. „Rodiče by se měli spíše zajímat o příčiny zhoršených známek, které mohou poukazovat na špatné vztahy ve třídě, šikanu, na speciální vzdělávací potřeby dětí nebo změněnou situaci v rodině," uvedl vedoucí linky Petr Porubský s tím, že rodiče by se hlavně měli o prospěch svého potomka zajímat celoročně, nejen na vysvědčení.

 

Letní prázdniny jsou ale také tradičně obdobím, kdy dochází k největšímu počtu úrazů dětí. Jak zbytečným zraněním předcházet a jak poskytnout první pomoc tomu, kdo ji potřebuje, dětem radila akce na náměstí Svobody v Brně nazvaná Hurá, prázdniny. Té se zúčastnili policisté, hasiči i záchranáři.

 

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře