Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Výstava zvířat začala. Podívat se přijely i krásné herečky

Na brněnském výstavišti se od dnešního dne až do neděle koná Národní výstava hospodářských zvířat, kterou od pátku doplní výstava chovatelských potřeb Propet a o víkendu ještě výstavy psů a koček Intercanis a Intefelis. Ve třech pavilonech najdou návštěvníci přes 800 kusů různých hospodářských zvířat, psů přivezou chovatelé až tři tisíce. Zahájení veletrhu se zúčastnily i tři krásné herečky Hana Vagnerová, Jana Stryková a Zuzana Stavná.

Pro většinu chovatelů je Národní výstava hospodářských zvířat v Brně nejdůležitějších soutěžní přehlídkou roku. Je to ideální možnost prezentovat na jednom místě rozmanitá plemena a ukázat výsledky chovatelské a šlechtitelské práce.

 

Nejen dospělí, ale také malí chovatelé budou soutěžit při předvádění masného skotu. V neděli po obědě se na velkém předvadišti v pavilonu P koná soutěž mladých chovatelů sdružených v Junior teamu, který funguje pod záštitou Českého svazu chovatelů masného skotu již třetí rok. Mladí chovatelé jsou skuteční nadšenci a soutěž berou velmi vážně. Je to dobrý signál, že zemědělství má budoucnost, že i v tomto odvětví je generace mladých lidí, kteří chtějí farmařit, dělají to s láskou a dobře.

 

Národní výstava v Brně odráží také současnou situaci v živočišné výrobě. Jednou z věcí, která bude na výstavě patrná je i rostoucí zájem o chov ovcí a koz na venkově u domu. Přímo na výstavišti uvidí návštěvníci také ukázky stříže ovcí, ruční zpracování vlny předením, plstěním. "Všem bude k dispozici stánek Svazu chovatelů ovcí a koz s řadou odborných publikací, kde budeme připraveni zájemcům o chov ovcí a koz poskytnout informace a rady, jak s chovem malých přežvýkavců začít a jak vytvořit nejlepší podmínky pro jejich prosperitu,“ uvedl předseda sdružení Vít Mareš.

 

Součástí výstavy je i přehlídka koní, noční show a rodeo.

 

Výstava ve čtvrtek spojila také herečky Hanu Vagnerovou, Janu Strykovou a Zuzanu Stavnou. Dámy odvážně vstoupily do arény a pokusily se zvládnout koně v komunikační hře equipoint. Jana Stryková známá z role sestřičky Kateřiny v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 také předvedla odvahu vedle býka.

 

  

  

  
 
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře