Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Velikonoční trhy na náměstí Svobody svojí nabídkou nenadchly

Jako když hledáte jehlu v kupce sena si připadáte, pokud přijdete na Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody. Pokud si totiž na trh jdete pro pomlázky, kraslice, malovaná vajíčka, stužky, jidáše, mazance nebo jiné velikonoční dobroty, odejdete pravděpodobně s prázdnou. Nabídka velikonočního sortimentu je malá, stánky se jen málo liší od těch, které jsou na náměstí při jiných akcích.

Po jednom stánku s malovanými vajíčky a jarní dekorací, zato mnoho stánků, které k velikonoční atmosféře vůbec nepatří. Takové jsou Velikonoční trhy na náměstí Svobody, které v pátek končí.

Vybrat jste si na náměstí Svobody mohli i mezi předraženými stužkami na pomlázky, které o několik desítek metrů dál v kamenném obchodě v Rašínově ulici koupíte i za poloviční cenu. Suché pomlázky nabízeli jen jednom stánku, takže ti, kteří sháněli spletené proutky na pondělní mrskačku, pořídili až na trzích na Moravském náměstí nebo v ulici Česká, kde stál stánek s proutky.

Na náměstí Svobody si ovšem přišli na své ti, kteří milují dobré jídlo - halušky, uzené, špízy nebo pečené maso - pivo nebo třeba tradiční vánoční trdelníky.

Velikonoční slavnosti zahájily sezónu trhů na náměstí Svobody. "Pro návštěvníky bylo otevřeno přes čtyřicet prodejních stánků s velikonočním a dárkovým zbožím z produkce drobných řemeslníků či prodejců a s občerstvením. Na pódiu probíhal doprovodný program, jehož hlavním lákadlem byla folklórní vystoupení. Denně se také otevírala velikonoční dílna. A jak se již stalo tradicí, na Zelený čtvrtek se návštěvníkům servírovala špenátová polévka a čepovalo se zelené pivo," popsal program slavností mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián.

Přesto lidé spokojeni nebyli, velikonoční sortiment jim chyběl. "Frgály, nebo stramberské uši si můžu koupit všude, ale myslela jsme si, že seženu mazance nebo beránky. Bohužel," konstatovala jedna z návštěvnic slavností Markéta Knotková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře