Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Velikonoční trhy na náměstí Svobody svojí nabídkou nenadchly

Jako když hledáte jehlu v kupce sena si připadáte, pokud přijdete na Velikonoční slavnosti na náměstí Svobody. Pokud si totiž na trh jdete pro pomlázky, kraslice, malovaná vajíčka, stužky, jidáše, mazance nebo jiné velikonoční dobroty, odejdete pravděpodobně s prázdnou. Nabídka velikonočního sortimentu je malá, stánky se jen málo liší od těch, které jsou na náměstí při jiných akcích.

Po jednom stánku s malovanými vajíčky a jarní dekorací, zato mnoho stánků, které k velikonoční atmosféře vůbec nepatří. Takové jsou Velikonoční trhy na náměstí Svobody, které v pátek končí.

Vybrat jste si na náměstí Svobody mohli i mezi předraženými stužkami na pomlázky, které o několik desítek metrů dál v kamenném obchodě v Rašínově ulici koupíte i za poloviční cenu. Suché pomlázky nabízeli jen jednom stánku, takže ti, kteří sháněli spletené proutky na pondělní mrskačku, pořídili až na trzích na Moravském náměstí nebo v ulici Česká, kde stál stánek s proutky.

Na náměstí Svobody si ovšem přišli na své ti, kteří milují dobré jídlo - halušky, uzené, špízy nebo pečené maso - pivo nebo třeba tradiční vánoční trdelníky.

Velikonoční slavnosti zahájily sezónu trhů na náměstí Svobody. "Pro návštěvníky bylo otevřeno přes čtyřicet prodejních stánků s velikonočním a dárkovým zbožím z produkce drobných řemeslníků či prodejců a s občerstvením. Na pódiu probíhal doprovodný program, jehož hlavním lákadlem byla folklórní vystoupení. Denně se také otevírala velikonoční dílna. A jak se již stalo tradicí, na Zelený čtvrtek se návštěvníkům servírovala špenátová polévka a čepovalo se zelené pivo," popsal program slavností mluvčí radnice Brno-střed Roman Burián.

Přesto lidé spokojeni nebyli, velikonoční sortiment jim chyběl. "Frgály, nebo stramberské uši si můžu koupit všude, ale myslela jsme si, že seženu mazance nebo beránky. Bohužel," konstatovala jedna z návštěvnic slavností Markéta Knotková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře