Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Švédové Špilberk nedobyli, fanoušci Komety i její legendy ano

Na výročí 60 let od založení Komety, respektive výročí prvního domácího utkání, připravila Kometa pro fanoušky v rámci Dne Komety mnoho událostí. Hlavním tahákem dne byl společný pochod městem Brnem s rekordní šálou a následné zahájení výstavy o historii Komety, kterého se zúčastnilo hned 12 brněnských hokejových legend. Všichni bývali hráči či trenéři se navíc fanouškům, kteří na výstavu přišli, posléze podepisovali při autogramiádě.

Krátce před desátou hodinou měli všichni fanoušci sraz na náměstí Svobody, kde jsme nejprve společnými silami roztáhli rekordní šálu Komety, od čehož je neodradilo ani několik tramvají křižujících šedesáti metrové šále cestu nebo chladné počasí. Když se dílo povedlo, z OC Omega byl spuštěn pro změnu rekordní dres. Za podpory komeťáckých melodií řinoucích se z reproduktorů vozu rádia Kiss Hády Brno se pak fanoušci vydali přes ulici Českou směrem ke Komenského náměstí, ulici Údolní, Úvoz a následně už příkře nahoru na hrad Špilberk.

Průvod, kterého se zúčastnilo několik stovek fanoušků i s mládežníky Komety přišel na hradby něco kolem jedenácté hodiny. Fanoušci si nejprve společně zazpívali, zatímco je kolem natáčela speciální „vzdušná kamera“ a obletovalo je letadlo se zavěšeným nápisem HC Kometa Brno. Po krátké chvíli se přesunuli na velké nádvoří hradu, kde pochod při znění zvonkohry končil. Zvony na Špilberku zahrály Ódu na radost. Obří šálu jsme pak museli schovat, aby se mohla přesunout k nejvyšší budově v České republice AZ Tower, kde si ji můžete od čtvrtka prohlédnout pěkně zavěšenou. Uvidíte ji ve směru pohledu od Bauhausu.

Po krátkém oddechu byla slavnostně zahájena komeťácká výstava o historii, u které nechyběly legendy Komety. Bezplatně se na ni do sálu Ogilvy můžete přijít podívat až do 4. ledna 2014, od úterý do neděle v čase mezi 9 a 17 hodinou. Co na ni říkaly legendy? U Rudolfa Potsche vyvolávala příjemné vzpomínky: „Jsou to vzpomínky na celou hokejovou kariéru, poznal jsem tady strašně moc dobrých kamarádů a přátel. A pokud něco závidím nynější generaci hráčů, to je ta výstroj a výzbroj. Je perfektní,“ říkal bývalý řízný obránce při pohledu na historickou výzbroj. „Výstava se mi líbila. Jen je škoda, že tam nemohly být všechny trofeje, co jsme získali, protože polovina z nich byla rozkradena. Nemáme tušení, kde poháry jsou. Kdybychom měli tušení, tak by to takhle nedopadlo,“ mrzelo hokejistu, jenž se nyní, pokud mu to zdraví dovolí, zajde podívat na každé domácí utkání Komety.

Den Komety prožívali také fanoušci, školy či práce. Posílali mnoho fotografií, jak fandí a přáli Kometě všechno nejlepší. Některé již byly zveřejněny na facebooku Komety, některé zveřejníme na webu Komety do pátku. Nejlepší fotky, respektive jejich majitelé, obdrží komeťácké dárečky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Masarykova univerzita Foto: Centrum news
Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se...
12.11.2018 - 16:04
Komentáře