Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Švédové Špilberk nedobyli, fanoušci Komety i její legendy ano

Na výročí 60 let od založení Komety, respektive výročí prvního domácího utkání, připravila Kometa pro fanoušky v rámci Dne Komety mnoho událostí. Hlavním tahákem dne byl společný pochod městem Brnem s rekordní šálou a následné zahájení výstavy o historii Komety, kterého se zúčastnilo hned 12 brněnských hokejových legend. Všichni bývali hráči či trenéři se navíc fanouškům, kteří na výstavu přišli, posléze podepisovali při autogramiádě.

Krátce před desátou hodinou měli všichni fanoušci sraz na náměstí Svobody, kde jsme nejprve společnými silami roztáhli rekordní šálu Komety, od čehož je neodradilo ani několik tramvají křižujících šedesáti metrové šále cestu nebo chladné počasí. Když se dílo povedlo, z OC Omega byl spuštěn pro změnu rekordní dres. Za podpory komeťáckých melodií řinoucích se z reproduktorů vozu rádia Kiss Hády Brno se pak fanoušci vydali přes ulici Českou směrem ke Komenského náměstí, ulici Údolní, Úvoz a následně už příkře nahoru na hrad Špilberk.

Průvod, kterého se zúčastnilo několik stovek fanoušků i s mládežníky Komety přišel na hradby něco kolem jedenácté hodiny. Fanoušci si nejprve společně zazpívali, zatímco je kolem natáčela speciální „vzdušná kamera“ a obletovalo je letadlo se zavěšeným nápisem HC Kometa Brno. Po krátké chvíli se přesunuli na velké nádvoří hradu, kde pochod při znění zvonkohry končil. Zvony na Špilberku zahrály Ódu na radost. Obří šálu jsme pak museli schovat, aby se mohla přesunout k nejvyšší budově v České republice AZ Tower, kde si ji můžete od čtvrtka prohlédnout pěkně zavěšenou. Uvidíte ji ve směru pohledu od Bauhausu.

Po krátkém oddechu byla slavnostně zahájena komeťácká výstava o historii, u které nechyběly legendy Komety. Bezplatně se na ni do sálu Ogilvy můžete přijít podívat až do 4. ledna 2014, od úterý do neděle v čase mezi 9 a 17 hodinou. Co na ni říkaly legendy? U Rudolfa Potsche vyvolávala příjemné vzpomínky: „Jsou to vzpomínky na celou hokejovou kariéru, poznal jsem tady strašně moc dobrých kamarádů a přátel. A pokud něco závidím nynější generaci hráčů, to je ta výstroj a výzbroj. Je perfektní,“ říkal bývalý řízný obránce při pohledu na historickou výzbroj. „Výstava se mi líbila. Jen je škoda, že tam nemohly být všechny trofeje, co jsme získali, protože polovina z nich byla rozkradena. Nemáme tušení, kde poháry jsou. Kdybychom měli tušení, tak by to takhle nedopadlo,“ mrzelo hokejistu, jenž se nyní, pokud mu to zdraví dovolí, zajde podívat na každé domácí utkání Komety.

Den Komety prožívali také fanoušci, školy či práce. Posílali mnoho fotografií, jak fandí a přáli Kometě všechno nejlepší. Některé již byly zveřejněny na facebooku Komety, některé zveřejníme na webu Komety do pátku. Nejlepší fotky, respektive jejich majitelé, obdrží komeťácké dárečky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velice svérázně si představoval podnikání třiapadesátiletý muž ve svém obchodě.
20.11.2017 - 15:36
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Komentáře