Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Rozkopaný Úvoz. Řidiči kličkují mezi vyfrézovanými kanály.

Brno rozkopané! Takový název dostává jihomoravská metropole už několik let každé prázdniny. Letos si na kromě rozkopané ulice Milady Horákové musí řidiči dávat pozor i na dalších dopravních tepnách, Za hlavu se například chytají na jedné z nejfrekventovanějších ulic na Úvozu. V současné době tam probíhají práce na frézování silnice. A od úterý se uzavře část Velkého městského okruhu v okolí Tomkova náměstí.

Drc, hup, prásk. Takové zvuky poslouchají majitelé aut, když s nimi vjedou na brněnský Úvoz. Na téměř půlkilometrovém úseku nyní stavební dělníci sundávají původní asfaltovou vrstvu. „Jedná se o opravu obrusné a ložné asfaltové vrstvy části ulice Úvoz v úseku od ulice Tvrdého až po ulici Veveří,“ popsala stavbu mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová.

Mezi dělníky, dopravními značkami a vyfrézovanými kanály se bude v Úvozu kličkovat až do konce prázdnin.

Od úterý navíc začne velká uzavírka na městském okruhu – na silnici I/42 - mezi ulicemi Provazníkova a Tomkovo náměstí. í

„Z důvodu celoplošné opravy obrusné i ložné vrstvy vozovky bude částečně uzavřen Velký městský okruh v ulicích Provazníkova, a to od Tomkova náměstí po most přes řeku Svitavu. Práce budou probíhat po etapách s postupným převedením dopravy do protisměru,“  popsala práce mluvčí krajského úřadu Denisa Kapitančiková. Nejprve bude uzavřen jízdní pás směr jízdy Svitavy a následně jízdní pás směr jízdy Židenice.  Doprava z uzavřeného úseku bude vždy převedena do protisměru, v každém směru jízdy tak bude průjezdný pouze jeden jízdní pruh. V průběhu celé uzavírky bude uzavřeno v křižovatce Tomkovo náměstí levé odbočení za silnice I/42 na Dukelskou třídu (tj. směr Husovice). Objížďka pro auta jedoucí směr Husovice (Dukelská třída) z okruhu od Židenic je vedena křižovatkou Karlova v přímém směru po ulicích Karlova a Selská a  dále ulicí Valchařskou - mostem přes řeku Svitavu - dále přes Tomkovo náměstí jízdou v přímém směru na Dukelskou třídu.

Opravy budou v okolí Tomkova náměstí probíhat až do 27. července.  

Po celou dobu částečné uzavírky nahradí trolejbusy MHD v úseku silnice I/42 autobusy. Stávající zastávka MHD „Tomkovo náměstí“ bude přeložena do úseku za křižovatku Tomkovo náměstí směrem k Husovickému tunelu (podle jednotlivých etap částečné uzavírky se přeložení zastávky bude týkat postupně obou směrů jízdy). 

„Vzhledem k vysokým intenzitám dopravy a k vysoce překročené kapacitě tohoto úseku Velkého městského okruhu je nutno počítat se zdržením a s kongescemi dopravy, zejména v ranní a odpolední dopravní špičce. Žádáme řidiče o pochopení a ohleduplnost na silnici,“ dodala mluvčí kraje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře