Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Park na Obilním trhu dostane nové chodníky za 1,5 milionu

Starý asfalt na konci července dělníci odstranili, nový asfaltový koberec do konce srpna natáhnou. V parku na Obilním trhu se nyní opravují povrchy chodníků. Kompletní odstranění poškozených litých asfaltových povrchů chodníků a nahrazení novým litým asfaltovým povrchem bude městskou část stát 1,5 milionu korun.

Park na Obilním trhu je nyní rozkopaný. Do písku v cestičkách se boří podpatky a děti běhají mezi dělníky. Ti nejdřív rozbili starý asfaltový povrch cestiček v parku a nyní v nově betonují obrubníky, které budou chodníky lemovat. „Jen co bude pryč původní asfalt, dostanou chodníky zbrusu nový povrch. Když vše půjde podle plánu, bude oprava hotová 20. srpna,“ uvádí městská část Brno – střed na svém facebookovém profilu s tím, že se omlouvá za drobné nepohodlí při průchodu parkem.

Park o rozloze asi deseti tisíc metrů čtverečních vznikl na počátku 20. století. Je veřejně přístupný i se psy na vodítku. Jeho největšími lákadly jsou fontána, plastika vodní víly nebo funkcionalistická zastávka s veřejnými záchody. Ta je mimo provoz, městská část už nějaký čas usiluje o její proměnu v kavárnu.

Častými návštěvníky parku jsou studenti a také rodiče s dětmi. U ulice Gorkého je dětské hřiště s novými hracími prvky. Kovové prolézačky jsou postavené na umělém povrchu. Malé děti ocení hlavně pískoviště, houpačku hnízdo a houpadla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře