Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Nová atrakce na kolejích v Brně - pronájem stojí desetitisíce

Koleje brněnského dopravního podniku jsou bohatší o jeden český unikát: starobrněnský Šalina Pub, první šalinu, která neslouží jen k přepravě cestujících, ale i k jejich občerstvení a pobavení. "Speciálně upravená tramvaj nabízí 38 míst k sezení a 17 míst k stání," uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová. V interiéru jsou držáky na pivo, k dispozici je audio a video systém i toaleta. Pivní tramvaj v sobě podle organizátorů spojuje dva brněnské fenomény – pivo a tramvaje, kterým se v brněnském nářečí říká šalina.

Tramvaj typu K2R prošla speciálně navrženou přestavbou přímo v dílnách dopravního podniku. Práce na rekonstrukci vozidla trvaly necelé tři měsíce. Od běžných tramvají se liší například tím, že druhé a čtvrté dveře jsou zaslepeny, vůz je dovybaven elektrickým zařízením, které umožňuje zapojení všech potřebných spotřebičů.

 

Šalina Pub nabídne 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Interiér šaliny zdobí skutečný výčep a celá řada praktických vychytávek třeba v podobě speciálních držáků na pivo. Nechybí ani toaleta nebo vybavení audio a video systémem, WiFi a dalším zařízením pro mobilní restaurační provoz. Zvláštní jízdy jsou určeny pro uzavřené skupiny v oblasti cestovního ruchu, pro reklamu a prezentace, ale i rodinné oslavy, promoce a další příležitosti.

 

Během provozu se cestující mohou občerstvit třemi druhy piv z portfolia starobrněnského pivovaru. „Správný Brňák jezdí šalinou a pije Starobrno. Jsme hrdí, že jsme s dopravním podnikem zrealizovali krásný projekt, kde si nejen Brňané, ale i turisté mohou užít tyhle dva fenomény v jednom. A ještě si přitom cestou po našem městě vychutnávat jeho krásy i pivo s pravým brněnským srdcem,“ okomentoval vypravení nové restaurační soupravy marketingový šéf Starobrna Petr Syřiště.
Pro ty, kteří by si chtěli šalinu pronajmout ještě důležitá informace: Jedna akce vychází na 42 tisíc korun - nejdražší je pronájem dopravnímu podniku.  "To se na vstupném ani na barech nikdy nevybere, takže bez sponzorů, kteří by vložili alespoň 30 tisíc, aby akce byla na nule, tramvaj nevyjede," informoval Centrumnews jeden z nájemců šaliny.

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře