Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Na výstavu v Brně přihlásili chovatelé téměř tři tisíce psů

Na brněnském výstavišti se v sobotu a v neděli koná 9. ročník Hanácké národní výstavy psů o Pohár zvěrokruhu s mezinárodní účastí všech plemen. Organizátorem této výstavy je Moravskoslezský kynologický svaz. Ten se rozhodl využít poprvé pro tuto akci, která se konala v minulosti pravidelně v Olomouci, atraktivní prostory brněnského výstaviště. Souběžně se na výstavišti také uskutečnila prodejní výstava krmiv a chovatelských potřeb.

Téměř tří tisícům psů, jejich chovatelům a obdivovatelům náleží do nedělního večera brněnské výstaviště. Koná se tam první velká akce kynologického roku Hanácká národní výstava psů. Do Brna se dočasně přesunula z Olomouce. Vystavovatelé letos přihlásili 2904 psů 287 plemen.

Nejvíce jsou zastoupeni stafordširský bulteriér, zlatý retrívr, rhodéský ridgeback a border kolie. Výstavu však zdobí také méně známá plemena, například thajský bangkaew, který se v Česku poprvé objevil teprve nedávno. Patří do skupiny asijských špiců, stejně jako korejský jindo pes, po tisíciletí chovaný na ostrově Jindo.

Další zajímavostí výstavy je americký vodní španěl. Středně velké, svalnaté plemeno vyniká kudrnatou srstí i živým temperamentem. Jeho původním posláním je zejména pomoc při lovu vodního ptactva. Celkového vítěze výstavy pořadatelé určí v neděli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře