Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Na výstavu v Brně přihlásili chovatelé téměř tři tisíce psů

Na brněnském výstavišti se v sobotu a v neděli koná 9. ročník Hanácké národní výstavy psů o Pohár zvěrokruhu s mezinárodní účastí všech plemen. Organizátorem této výstavy je Moravskoslezský kynologický svaz. Ten se rozhodl využít poprvé pro tuto akci, která se konala v minulosti pravidelně v Olomouci, atraktivní prostory brněnského výstaviště. Souběžně se na výstavišti také uskutečnila prodejní výstava krmiv a chovatelských potřeb.

Téměř tří tisícům psů, jejich chovatelům a obdivovatelům náleží do nedělního večera brněnské výstaviště. Koná se tam první velká akce kynologického roku Hanácká národní výstava psů. Do Brna se dočasně přesunula z Olomouce. Vystavovatelé letos přihlásili 2904 psů 287 plemen.

Nejvíce jsou zastoupeni stafordširský bulteriér, zlatý retrívr, rhodéský ridgeback a border kolie. Výstavu však zdobí také méně známá plemena, například thajský bangkaew, který se v Česku poprvé objevil teprve nedávno. Patří do skupiny asijských špiců, stejně jako korejský jindo pes, po tisíciletí chovaný na ostrově Jindo.

Další zajímavostí výstavy je americký vodní španěl. Středně velké, svalnaté plemeno vyniká kudrnatou srstí i živým temperamentem. Jeho původním posláním je zejména pomoc při lovu vodního ptactva. Celkového vítěze výstavy pořadatelé určí v neděli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře