Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Na výstavu v Brně přihlásili chovatelé téměř tři tisíce psů

Na brněnském výstavišti se v sobotu a v neděli koná 9. ročník Hanácké národní výstavy psů o Pohár zvěrokruhu s mezinárodní účastí všech plemen. Organizátorem této výstavy je Moravskoslezský kynologický svaz. Ten se rozhodl využít poprvé pro tuto akci, která se konala v minulosti pravidelně v Olomouci, atraktivní prostory brněnského výstaviště. Souběžně se na výstavišti také uskutečnila prodejní výstava krmiv a chovatelských potřeb.

Téměř tří tisícům psů, jejich chovatelům a obdivovatelům náleží do nedělního večera brněnské výstaviště. Koná se tam první velká akce kynologického roku Hanácká národní výstava psů. Do Brna se dočasně přesunula z Olomouce. Vystavovatelé letos přihlásili 2904 psů 287 plemen.

Nejvíce jsou zastoupeni stafordširský bulteriér, zlatý retrívr, rhodéský ridgeback a border kolie. Výstavu však zdobí také méně známá plemena, například thajský bangkaew, který se v Česku poprvé objevil teprve nedávno. Patří do skupiny asijských špiců, stejně jako korejský jindo pes, po tisíciletí chovaný na ostrově Jindo.

Další zajímavostí výstavy je americký vodní španěl. Středně velké, svalnaté plemeno vyniká kudrnatou srstí i živým temperamentem. Jeho původním posláním je zejména pomoc při lovu vodního ptactva. Celkového vítěze výstavy pořadatelé určí v neděli.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře