Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Na brněnský chodník slávy otiskl ruce i herec Bolek Polívka

Na chodníku před vchodem do Činoherní scény Městského divadla Brno stále přibývají barevné kachle s otisky rukou významných osobností. Naposledy se tak stalo ve čtvrtek odpoledne. Své dlaně tam otiskli herečky Ivana Vaňková, Svetlana Janotová, Bolek Polívka a Jiří Čech-Dušek. Poprvé tam přibyly také otisky již zesnulých umělců, konkrétně otisky bot.

Pomyslnou síň slávy na chodníku v Lidické ulici obohatily představitelky Alex Owensové v muzikálu Flashdance Ivana Vaňková a Svetlana Janotová, ale také herec Bolek Polívka. Ten v současné době zkouší roli Žida Šajloka v novém nastudování Benátského kupce a přidal se k němu i herec a kritik Jiří Čech-Dušek, který letos oslavil významné životní jubileum.

Letošní uvedení osobností na Chodník slávy bylo ale netradiční. Poprvé se totiž zvěčnily i osobnosti, které již nežijí, ale s Městským divadlem Brno jsou nesmazatelně spjati. Místo jejich dlaní bly na chodník otisknuty jejich divadelní boty. Mezi ně patří herec Ladislav Lakomý, Jaroslav Dufek a hudebník a dirigent Igor Vavrda.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře