Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Jak vypadá ulice Milady Horákové když prší? Bláto a kaluže

Důležitá dopravní tepna, brněnská ulice Milady Horákové, se už půl roku opravuje. V pátek se lidé, kteří bydlí v okolí, zbavili ruchu stavebních strojů. Klid tam byl ale jen kvůli dešti. A rozkopaná ulice se změnila v rozblácenou dálnici s mnoha kalužemi,mezi kterými nešlo projít bez zašpinění bot.

"Buďto se tu nedá promluvit, jaký je tu hluk a práší se, nebo je tu klid, ale zase plno bláta. A to to musíme vydržet ještě rok," zoufala si jedna z žen, které bydlí v domě u křižovatky ulic Milady Horákové a Drobného.

Kompletní rekonstrukce ulice potrvá 15 měsíců, je uzavřená od křižovatky s Kolištěm k Dětské nemocnici, jediným průjezdným místem zůstala křižovatka s Příkopem. Rekonstrukce bude stát 236 milionů korun. Bude opraven povrch vozovky, tramvajové koleje, kanalizace a vodovod. Podle současných plánů by stavba měla být hotová v červenci 2015.

Z rozkopané ulice odchází obchodníci, tržby totiž v ulici, kterou už půl roku nejezdí tramvaje, auta a nechodí lidé, klesly na minimum. Všechny podnikatelské subjekty, které mají provozovnu na ulici Milady Horákové v domech ve správě městské části Brno-střed a poslaly žádost, alespoň dostaly slevu na nájemném.

Zataženo s občasným deštěm ovšem předpovídají meteorologové v Brně i na sobotu a neděli. Lidé z Milady Horákové se proto kaluží a bláta hned tak nezbaví.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře