Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Jak se kradou kola v Brně - za deset vteřin!

V období letních měsíců jsou krádeže jízdních kol poměrně časté. Kradou se i ta kola, která jsou zabezpečena lanovým zámkem. Zloději se navíc nezdráhají krást za bílého dne před zraky kolemjdoucích. Jedním z míst, odkud v Brně mizí kola, jsou stojany před knihovnou v Kounicově ulici.

Podezřelými z krádeží před knihovnou jsou sedmatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena. Krádež zachytila průmyslová kamera. Z videozáznamu je patrné, že si oba počínali vcelku klidně a nenápadně, přestože kolem procházelo poměrně hodně lidí, nevzbudila dvojice ničí pozornost. Zlodějům se podařilo odcizit dvě jízdní kola v celkové hodnotě bezmála 17 tisíc korun.

 

"Dvojice se pohybovala v okolí a vytipovala si jedno z odstavených kol. Žena sledovala okolí, zatímco muž se věnoval překonávání zámku. Poté jednoduše nasedl na kolo a oba z místa zmizeli," popsala jejich způsob krádeže mluvčí policie Andrea Straková.

 

Muže i ženu policisté zadrželi a minulý týden jim oběma sdělili podezření pro přečin krádež, za který jim může hrozit až tříletý pobyt za mřížemi.

 

V Brně policisté od začátku letošního roku do konce června evidují celkem 256 krádeží jízdních kol, přičemž za celý loňský rok bylo 484 případů.

 

  

Muž si v klidu domlouvá se ženou strategii krádeže a sám přistupuje ke stojanu s koly.

 

  

Muži se na pomoc s krádeží kola vydala i žena, během pár vteřin je kolo volné a muž na něj nasedá. Oba zloději v klidu odchází a odjíždí.

 

Kola se kradou také na Břeclavsku a Hodonínsku, které jsou rájem cyklistů a s nadsázkou se tomuto regionu přezdívá moravská Čína. Lidé tu na kolech jezdí do práce i za nákupy. Region také láká turisty na své cyklostezky. A policisté i tam potvzrují, že v bezpečí nejsou ani ta, která si před památkovými objekty nebo koupališti cyklisté řádně uzamknou. Neznámý zloděj ukradl například kolo zamčené na lanko v areálu zámku v Lednici. Zmizela s ním i cyklistická přilba s brašnou, vše v hodnotě 21 tisíc  korun. Další dvě trekkingová kola za 23 tisíc korun někdo ukradl z prostoru u koupaliště v Břeclavi. Letos už v regionu zmizelo 50 bicyklů, tedy zhruba o deset více než loni ve stejném období. Policie proto radí cyklistům. aby používali více zábran proti krádeži a odstavený bicykl si často kontrolovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře