Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Jak se kradou kola v Brně - za deset vteřin!

V období letních měsíců jsou krádeže jízdních kol poměrně časté. Kradou se i ta kola, která jsou zabezpečena lanovým zámkem. Zloději se navíc nezdráhají krást za bílého dne před zraky kolemjdoucích. Jedním z míst, odkud v Brně mizí kola, jsou stojany před knihovnou v Kounicově ulici.

Podezřelými z krádeží před knihovnou jsou sedmatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena. Krádež zachytila průmyslová kamera. Z videozáznamu je patrné, že si oba počínali vcelku klidně a nenápadně, přestože kolem procházelo poměrně hodně lidí, nevzbudila dvojice ničí pozornost. Zlodějům se podařilo odcizit dvě jízdní kola v celkové hodnotě bezmála 17 tisíc korun.

 

"Dvojice se pohybovala v okolí a vytipovala si jedno z odstavených kol. Žena sledovala okolí, zatímco muž se věnoval překonávání zámku. Poté jednoduše nasedl na kolo a oba z místa zmizeli," popsala jejich způsob krádeže mluvčí policie Andrea Straková.

 

Muže i ženu policisté zadrželi a minulý týden jim oběma sdělili podezření pro přečin krádež, za který jim může hrozit až tříletý pobyt za mřížemi.

 

V Brně policisté od začátku letošního roku do konce června evidují celkem 256 krádeží jízdních kol, přičemž za celý loňský rok bylo 484 případů.

 

  

Muž si v klidu domlouvá se ženou strategii krádeže a sám přistupuje ke stojanu s koly.

 

  

Muži se na pomoc s krádeží kola vydala i žena, během pár vteřin je kolo volné a muž na něj nasedá. Oba zloději v klidu odchází a odjíždí.

 

Kola se kradou také na Břeclavsku a Hodonínsku, které jsou rájem cyklistů a s nadsázkou se tomuto regionu přezdívá moravská Čína. Lidé tu na kolech jezdí do práce i za nákupy. Region také láká turisty na své cyklostezky. A policisté i tam potvzrují, že v bezpečí nejsou ani ta, která si před památkovými objekty nebo koupališti cyklisté řádně uzamknou. Neznámý zloděj ukradl například kolo zamčené na lanko v areálu zámku v Lednici. Zmizela s ním i cyklistická přilba s brašnou, vše v hodnotě 21 tisíc  korun. Další dvě trekkingová kola za 23 tisíc korun někdo ukradl z prostoru u koupaliště v Břeclavi. Letos už v regionu zmizelo 50 bicyklů, tedy zhruba o deset více než loni ve stejném období. Policie proto radí cyklistům. aby používali více zábran proti krádeži a odstavený bicykl si často kontrolovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře