Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Hasiči a lékaři při transportu pacienta nakaženého ebolou

Jihomoravští záchranáři a hasiči poprvé prověřovali připravenost takzvaného biohazard týmu na transport pacienta nakaženého vysoce infekční nemocí. Přemísťovali figuranta z Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno do sanitky. Chtěli si vyzkoušet postup tak, aby v případě skutečného nebezpečí nebyl nikdo ze zasahujícího týmu nakažený.

Cvičící si vyzkoušeli přesun pacienta v transportním biovaku z infekčního pokoje do sanitky. Vše začalo přeložením pacienta v bioboxu do transportního biovaku. Z infekčního pokoje byl po prvotní dekontaminaci pacient dopraven přes nemocnici k nejbližšímu východu. Venku hasiči postavili dekontaminační stanoviště, kde očistili biovak, zasahující členy týmu a hasiče. Po důkladné očistě předali nemocného do sanitky.

"Hasiči a záchranáři procvičili předání pacienta z Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích do sanitky. Ta by pak nemocného odvezla na specializované pracoviště pro vysoce infekční choroby," uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Speciální vybavení a cvičení je nutné proti vysoce infekčním exotickým chorobám, jako je třeba ebola nebo další virová onemocnění. Pravděpodobnost, že by se podobná choroba dostala až do České republiky, je sice poměrně malá, ale záchranáři musí být připraveni. Biohazard tým vytvořilo 14 záchranářů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře