Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Hasiči a lékaři při transportu pacienta nakaženého ebolou

Jihomoravští záchranáři a hasiči poprvé prověřovali připravenost takzvaného biohazard týmu na transport pacienta nakaženého vysoce infekční nemocí. Přemísťovali figuranta z Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno do sanitky. Chtěli si vyzkoušet postup tak, aby v případě skutečného nebezpečí nebyl nikdo ze zasahujícího týmu nakažený.

Cvičící si vyzkoušeli přesun pacienta v transportním biovaku z infekčního pokoje do sanitky. Vše začalo přeložením pacienta v bioboxu do transportního biovaku. Z infekčního pokoje byl po prvotní dekontaminaci pacient dopraven přes nemocnici k nejbližšímu východu. Venku hasiči postavili dekontaminační stanoviště, kde očistili biovak, zasahující členy týmu a hasiče. Po důkladné očistě předali nemocného do sanitky.

"Hasiči a záchranáři procvičili předání pacienta z Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích do sanitky. Ta by pak nemocného odvezla na specializované pracoviště pro vysoce infekční choroby," uvedl mluvčí hasičů Jan Dvořák.

Speciální vybavení a cvičení je nutné proti vysoce infekčním exotickým chorobám, jako je třeba ebola nebo další virová onemocnění. Pravděpodobnost, že by se podobná choroba dostala až do České republiky, je sice poměrně malá, ale záchranáři musí být připraveni. Biohazard tým vytvořilo 14 záchranářů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře