Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Díky festivalu jídla ochutnali Brňané na ulici exotická jídla

Akce, na kterou budou stovky Brňanů ještě dlouho vzpomínat, se v neděli podařila v kulturním centru Industra v průmyslovém areálu  v Masné ulici. Sladké, slané, kyselé i exotické chutě tam naservíroval festival pouličního jídla Street Food Festival.

U stánků s asijskými pokrmy, marockou jehněčí polévkou Harira s pálivou Harissou a koriandrem, ale i rakouskou nebo polskou kuchyní, stály fronty lidí.  Tradiční korejskou chuťovku kimchi připravila v Brně Japonka z čínského zelí a korejského chilli. Byla to světová premiéra této přípravy.

„Měla jsem slávky , výborné šneky po burgunskusneky a moc dobry hummus,“ pochvalovala si chutě festivalu Alžběta Karolyiová. K dostání byli i vynikající hamburgery, hotdogový mercedes" - domácí rohlík s masitým hovězím párkem, zeleninovým salátem a cibulkou - nebo italské sendviče s dršťkami. Pečivo u každého z pokrmů bylo vždy domácí, chleba pečený z kvásku.

První Street Food Festival letos v květnu přilákal do pražských Holešovic pět tisíc lidí. Pořadatelé akci původně plánovali jako grilování pro přátele, zájem kuchařů i strávníků však překonal očekávání a vznikla regulérní gastronomická přehlídka zaměřená hlavně na street food, tedy jídlo připravované a servírované na ulici.

Kulturní centrum Industra vzniklo v nevyužívané mrazírenské budově v Masné ulici. Cíle Industry jsou ambiciózní - kromě již fungující galerie chtějí provozovatelé vybudovat sdílenou dílnou, tělocvičnu, zázemí pro neziskové organizace a komunitní projekty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře