Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Díky festivalu jídla ochutnali Brňané na ulici exotická jídla

Akce, na kterou budou stovky Brňanů ještě dlouho vzpomínat, se v neděli podařila v kulturním centru Industra v průmyslovém areálu  v Masné ulici. Sladké, slané, kyselé i exotické chutě tam naservíroval festival pouličního jídla Street Food Festival.

U stánků s asijskými pokrmy, marockou jehněčí polévkou Harira s pálivou Harissou a koriandrem, ale i rakouskou nebo polskou kuchyní, stály fronty lidí.  Tradiční korejskou chuťovku kimchi připravila v Brně Japonka z čínského zelí a korejského chilli. Byla to světová premiéra této přípravy.

„Měla jsem slávky , výborné šneky po burgunskusneky a moc dobry hummus,“ pochvalovala si chutě festivalu Alžběta Karolyiová. K dostání byli i vynikající hamburgery, hotdogový mercedes" - domácí rohlík s masitým hovězím párkem, zeleninovým salátem a cibulkou - nebo italské sendviče s dršťkami. Pečivo u každého z pokrmů bylo vždy domácí, chleba pečený z kvásku.

První Street Food Festival letos v květnu přilákal do pražských Holešovic pět tisíc lidí. Pořadatelé akci původně plánovali jako grilování pro přátele, zájem kuchařů i strávníků však překonal očekávání a vznikla regulérní gastronomická přehlídka zaměřená hlavně na street food, tedy jídlo připravované a servírované na ulici.

Kulturní centrum Industra vzniklo v nevyužívané mrazírenské budově v Masné ulici. Cíle Industry jsou ambiciózní - kromě již fungující galerie chtějí provozovatelé vybudovat sdílenou dílnou, tělocvičnu, zázemí pro neziskové organizace a komunitní projekty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře