Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Díky festivalu jídla ochutnali Brňané na ulici exotická jídla

Akce, na kterou budou stovky Brňanů ještě dlouho vzpomínat, se v neděli podařila v kulturním centru Industra v průmyslovém areálu  v Masné ulici. Sladké, slané, kyselé i exotické chutě tam naservíroval festival pouličního jídla Street Food Festival.

U stánků s asijskými pokrmy, marockou jehněčí polévkou Harira s pálivou Harissou a koriandrem, ale i rakouskou nebo polskou kuchyní, stály fronty lidí.  Tradiční korejskou chuťovku kimchi připravila v Brně Japonka z čínského zelí a korejského chilli. Byla to světová premiéra této přípravy.

„Měla jsem slávky , výborné šneky po burgunskusneky a moc dobry hummus,“ pochvalovala si chutě festivalu Alžběta Karolyiová. K dostání byli i vynikající hamburgery, hotdogový mercedes" - domácí rohlík s masitým hovězím párkem, zeleninovým salátem a cibulkou - nebo italské sendviče s dršťkami. Pečivo u každého z pokrmů bylo vždy domácí, chleba pečený z kvásku.

První Street Food Festival letos v květnu přilákal do pražských Holešovic pět tisíc lidí. Pořadatelé akci původně plánovali jako grilování pro přátele, zájem kuchařů i strávníků však překonal očekávání a vznikla regulérní gastronomická přehlídka zaměřená hlavně na street food, tedy jídlo připravované a servírované na ulici.

Kulturní centrum Industra vzniklo v nevyužívané mrazírenské budově v Masné ulici. Cíle Industry jsou ambiciózní - kromě již fungující galerie chtějí provozovatelé vybudovat sdílenou dílnou, tělocvičnu, zázemí pro neziskové organizace a komunitní projekty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře