Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Brno má další upravený park v centru města. Koliště

Revitalizovaný park Koliště už mohou od čtvrtka lidé procházet. Park Koliště se opravoval 365 dnů. Dělníci opravili nejen prostor před sochou rudoarmějce a samotnou sochu, ale i park pod Janáčkovým divadlem.

Obsahem revitalizace bylo v případě části u rudoarmějce restaurování celého prostoru pomníku včetně bronzové sochy frontového vojína. V parku okolo rudoarmějce provedli pracovníci sadové úpravy včetně výsadby nové aleje jerlínů v obvodovém chodníku před pomníkem, opravili chodníky a kamenné zídky.

V části u Janáčkova divadla byly dřeviny a trávníky odborně ošetřeny, došlo na opravy cest a chodníků. Vznikly zde dvě zpevněné plochy s herními prvky pro děti. Stávající fontánky byly opraveny a v prostoru druhého odpočívadla postavena fontánka zcela nová. Opravy se dočkali také keramické plastiky.

„Veřejnosti předáváme další oživený, zkrášlený a obnovený park v centru města. Zelená je uprostřed velkoměsta, jako je Brno, barvou nanejvýš vítanou. Máme to štěstí, že Brno má zelených ploch poměrně dost, přesto chci dbát na to, aby jich neubývalo a aby se udržovaly v příjemné formě, která poskytne lidem kontakt s přírodou a prostor pro relaxaci,“ řekl v otevření parku primátor Brna Roman Onderka.

Park Koliště vznikl na místě zbořených hradeb začátkem 19. století a stal se oblíbeným promenádním místem obyvatel Brna. Už tehdy se věnovala velká pozornost osázení parku vzácnými dřevinami, vytvoření odpočinkových zákoutí a ozdobení místa bustami, pomníky a fontánami, dokonce i meteorologickým sloupem s údaji o počasí.

„Jsem přesvědčen, že se o toto dědictví staráme dobře a že poslouží i mnoha dalším generacím obyvatel Brna,“ dodal primátor.

Park Koliště se opravoval 365 dnů. Výstavba začala v červenci 2012, od února do června 2013 byla přerušena a skončila v listopadu 2013. Investor - statutární město Brno – zaplatil 57,2 milionu korun, předpokládaná výše dotace z ROP Jihovýchod bude činit 35,7 milionu korun.

Město investovalo do revitalizací parků za poslední léta více než 280 milionů korun. Šlo především o parky Špilberk, Wilsonův les, Tyršův sad, Denisovy sady, Koliště a Lužánky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře