Reklama
reklama

FOTOGALERIE: 62 dortů a přes 700 návštěvníků. Dortiáda vyšla na jedničku

Pátý ročník Dortiády! Jako první se na více než 60 kousků vrhla odborná porota. To už se však kolem plochy na ledě, kde byly dorty vystaveny, začaly shromažďovat děti z dětských domovů a ostatních institucí, se kterými Kometa spolupracuje v projektu Jsme jedna rodina. Nakonec jich přijelo přes 300. Celkem se nejen na krásné dorty ale na akci přišlo podívat přes 700 návštěvníků!

Nejdůležitějším tahákem Dortiády však byly samozřejmě dorty. Všem vítězům či vítězkám předávali ceny členové poroty. Ať už Roman Onderka, Libor Zábranský, hráči Komety nebo například jeden z Hrdinů Království Komety hasič Karel Mazal.

Na pomyslném trůnu hned ve dvou kategoriích (Profesionál a Divácky NEJ dort) stanula paní Veronika Reidlová. A asi to nebyla náhoda, protože si se svým „kouskem“ pěkně vyhrála: „Příprava dortu mi trvala skoro týden, pokud bych k tomu připočítala ještě inspiraci, tak asi měsíc. Trvalo to opravdu dlouho,“ usmívala se šťastná vítězka, která čerpala inspiraci na více místech: „Určitě jsem se podívala na minulé ročníky, ale také na zahraniční internetové stránky. Snažila jsem se, aby byl nápad originální, což se doufám povedlo. Z vítězství mám strašnou radost. Ve své kategorii jsem v něj doufala, ale co se týče diváckého hlasování, to mě velice překvapilo. Byla tu velmi silná konkurence,“ chválila na dálku ostatní dorty vítězka, jejíž dort vážil necelých třicet kilo.

Oproti ní byla již známou tváří Dortiády Mirka Smutná, která se radovala z prvenství na minulých Dortiádách. Přitom osobně přišla vůbec poprvé, předtím ceny přebíral manžel: „Abych řekla pravdu, byla jsem dost nervózní. Když jsem viděla ostatní dorty, nepočítala jsem s tím, že vyhraji. Je to opravdu veliké překvapení. Dort jsem dělala dva dny a dvě noci. Včera i dnes jsem šla kvůli dortu spát v šest ráno. Do dortu byly vloženy veškeré zbytky sil, které zůstaly po starosti o rodinu,“ usmívala se Mirka.

Poněkud netradiční dort, s tématem sudu od piva, vznikl díky speciální inspiraci: „V tomto případě u manžela. Já totiž pivo vůbec nepiji,“ usmívala se. „Ne, přemýšlela jsem, že hokej je zimní sport, tak jsem si říkala, jak být originální. Napadlo mě tedy léto, něco z letní přípravy. Říkala jsem si, jak by ji hokejisté sami chtěli trávit. Tohle by se jim asi mohlo docela líbit,“ usmívala se vítězka kategorie Amatér.

Její dort se líbil i primátoru města Brna Romanu Onderkovi: „Jednoho favorita, který dle mne ke sportu i běžnému životu patří, vám řeknu. Je to sud piva. Dort je nádhernou prací, je výjimečný už jen podle toho, kolik musel dát práce a kolik stál času. Figurky jsou nádherně vymodelované a dort má vtip. Když jsem k němu přišel, okamžitě jsem se zasmál. Jde vidět, že ten, kdo ho dělal, má smysl pro humor,“ chválil.

I proto jsou dvě permanentky na novou sezónu pro Mirku Smutnou naprosto zasloužené. „Ty nás moc potěšily. Teď už může chodit na Kometu celá rodina. Nadchl nás ale také poukaz od hasičů, protože malý strašně miluje hasiče, takže to využijeme beze zbytků,“ zářila radostí žena, která si dá dle svých slov od Dortiády v příštím roce odpočinek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře