Reklama
reklama

FOTO: Rodiny se v Lužánkách bavily, soutěžily a vyhrávaly v tombole i v dešti

V neděli se v Lužánkách uskutečnila akce Hvězdobraní 2014, zábavné soutěžní odpoledne pro rodiny s dětmi. V prostoru před Centrem volného času vítali všechny účastníky herci Divadla Facka na chůdách. Rodiny tam soutěžily, porovnávaly znalosti a získaly řadu cen. V parku byly umístěny samostatné stánky, které představovaly jednotlivé projekty financované z Evropské unie.

Jste zruční? Znáte svůj kraj? Pohyb vám nedělá problém? To vše mohli zjistit návštěvníci nedělní akce v Lužánkách, kterou pořádal Regionální operační program JIhovýchod. Na sportovně-naučné trase pro jednotlivce i rodiny v Lužánkách mohli účastníci za absolvování všech 12 stanovišť získat drobnou odměnu.

Uskutečnila se soutěž "Dokážeme společně oběhnout Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina", každý se mohl přidat k běžecké části akce a uběhnout potřebné metry a kilometry parkem Lužánky.

Pro děti byly i v deštivém počasí připraveny také lanové překážky, skákací hrad, malování na obličej, stanoviště městské policie, dobrovolných hasičů z Králova Pole a vystoupení mažoretek.

Několikrát za odpoledne se uskutečnilo losování tomboly, hlavní ceny byly dětské kolo, let balonem, půjčení auta Suzuki na víkend, poukázky do zábavních center, aquaparků nebo volné rodinné vstupenky do jihomoravských památek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře