Reklama
reklama

Evropská výstava psů představí známá i raritní plemena

Tisíce psů více než tří set plemen zítra zaplní pavilony P, V a F brněnského výstaviště. Europian Dog Show 2014 neboli Evropská výstava psů všech plemen je největší akcí svého druhu v historii české kynologie a mimořádnou událostí pro všechny, kdo se chovem psů zabývají nebo mají „nejlepší přátele člověka“ ve zvláštní oblibě. Od 23. do 26. října bude v areálu výstaviště co obdivovat.

Na Evropskou výstavu psů všech plemen se přihlásilo přes 14 tisíc psů, na souběžně probíhající Národní výstavu více než šest tisíc psů. Mezinárodní tým rozhodčích bude ve čtyřech výstavních dnech hodnotit 20 864 psů,“ uvedla Dita Brančíková z press centra brněnského výstaviště.

Diváci uvidí plemena u nás dobře známá, ale i raritní. Mezi nejpočetněji zastoupené patří např. zlatí retrieveři, kterých se přihlásilo 234, příznivce společenských plemen určitě potěší 235 čivav nebo 173 mopsů. Milovníci velkých plemen si prohlédnou 208 bernských salašnických psů a 201 německých dog. Ve výstavním katalogu budou zapsána i plemena pro nás takřka neznámá, jako je laponský pes, posávský honič nebo brazilský teriér.

Základem výstavy bude hodnocení jednotlivých psů. Finále pak bude představovat výběr nejkrásnějšího mladého psa, nejkrásnějšího psího seniora a samozřejmě výběr vítěze celé výstavy.

Výstavu doplní doprovodné programy, například soutěž v tanci se psem, představení našich národních plemen nebo ukázky různých typů výcviku. Účast přislíbili i policejní psovodi, takže diváci budou mít příležitost vidět, jak pracují psi-profesionálové.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře