Reklama
reklama

Dům U čtyř Mamlasů je prodaný. Co bude s oblíbenou cukrárnou?

Brněnská cukrárna Václava Labského, kterou lidé už od třicátých let minulého století najdou v domě U čtyř Mamlasů na náměstí Svobody má od čtvrtka nového majitele. Stavební a developerská společnost z Brna ji získala společně s dalšími devíti obchody v domě ve veřejné dražbě za 41 milionů korun.

Dům vlastnila Správa nemovitostí města Brna. Tento státní podnik byl ale v likvidaci. A podle zákona se musel svého majetku zbavit právě ve veřejné dražbě. Jednaosmdesátiletý nájemce cukrárny Václav Labský se dražby neúčastnil. Noví majitelé ale nevylučují zachování současného obchodu.  

Cukrovinky Václava Labského patří i mezi nejlepší Regionální potraviny Česka. Cukrář za své zákusky dostal v minulých letech hned šestkrát ocenění Zlatá chuť jižní Moravy, například za malinový řez.

Co je chutí jižní Moravy?

Maliny a šlehačka na dortovém korpusu a lehká osvěžující chuť. To je tajemství malinového řezu z cukrárny Václava Labského z Brna. V cukrárně v domě U čtyř Mamlasů na náměstí Svobody se u tácku s malinovými řezy od pátku skví ochranná známka „Chuť jižní Moravy 2011“. „Je to zákusek bez másla. Lehký a lahodný. Maliny mu dodávají šmrnc, mají chuť i vůni,“ popsal dobrotu Labský.

Zákusek vymyslela a vyrobila cukrářka Miroslava Blažejovská. „Šéf ho chutnal, než šel do prodeje a hned říkal, že malinová chuť může lidi zaujmout,“ ocenila tip svého zaměstnavatele cukrářka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře