Reklama
reklama

Dům U čtyř Mamlasů je prodaný. Co bude s oblíbenou cukrárnou?

Brněnská cukrárna Václava Labského, kterou lidé už od třicátých let minulého století najdou v domě U čtyř Mamlasů na náměstí Svobody má od čtvrtka nového majitele. Stavební a developerská společnost z Brna ji získala společně s dalšími devíti obchody v domě ve veřejné dražbě za 41 milionů korun.

Dům vlastnila Správa nemovitostí města Brna. Tento státní podnik byl ale v likvidaci. A podle zákona se musel svého majetku zbavit právě ve veřejné dražbě. Jednaosmdesátiletý nájemce cukrárny Václav Labský se dražby neúčastnil. Noví majitelé ale nevylučují zachování současného obchodu.  

Cukrovinky Václava Labského patří i mezi nejlepší Regionální potraviny Česka. Cukrář za své zákusky dostal v minulých letech hned šestkrát ocenění Zlatá chuť jižní Moravy, například za malinový řez.

Co je chutí jižní Moravy?

Maliny a šlehačka na dortovém korpusu a lehká osvěžující chuť. To je tajemství malinového řezu z cukrárny Václava Labského z Brna. V cukrárně v domě U čtyř Mamlasů na náměstí Svobody se u tácku s malinovými řezy od pátku skví ochranná známka „Chuť jižní Moravy 2011“. „Je to zákusek bez másla. Lehký a lahodný. Maliny mu dodávají šmrnc, mají chuť i vůni,“ popsal dobrotu Labský.

Zákusek vymyslela a vyrobila cukrářka Miroslava Blažejovská. „Šéf ho chutnal, než šel do prodeje a hned říkal, že malinová chuť může lidi zaujmout,“ ocenila tip svého zaměstnavatele cukrářka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na fotce hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek Foto: MMB/ M. Schmerková
Bývalá ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) zůstane i nadále náměstkyní hejtmana Jihomoravského kraje navzdory obvinění z plagiátorství svých diplomových prací. O rozhodnutí kraje informovala v...
17.07.2018 - 08:00
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Komentáře