Reklama
reklama

Dům U čtyř Mamlasů je prodaný. Co bude s oblíbenou cukrárnou?

Brněnská cukrárna Václava Labského, kterou lidé už od třicátých let minulého století najdou v domě U čtyř Mamlasů na náměstí Svobody má od čtvrtka nového majitele. Stavební a developerská společnost z Brna ji získala společně s dalšími devíti obchody v domě ve veřejné dražbě za 41 milionů korun.

Dům vlastnila Správa nemovitostí města Brna. Tento státní podnik byl ale v likvidaci. A podle zákona se musel svého majetku zbavit právě ve veřejné dražbě. Jednaosmdesátiletý nájemce cukrárny Václav Labský se dražby neúčastnil. Noví majitelé ale nevylučují zachování současného obchodu.  

Cukrovinky Václava Labského patří i mezi nejlepší Regionální potraviny Česka. Cukrář za své zákusky dostal v minulých letech hned šestkrát ocenění Zlatá chuť jižní Moravy, například za malinový řez.

Co je chutí jižní Moravy?

Maliny a šlehačka na dortovém korpusu a lehká osvěžující chuť. To je tajemství malinového řezu z cukrárny Václava Labského z Brna. V cukrárně v domě U čtyř Mamlasů na náměstí Svobody se u tácku s malinovými řezy od pátku skví ochranná známka „Chuť jižní Moravy 2011“. „Je to zákusek bez másla. Lehký a lahodný. Maliny mu dodávají šmrnc, mají chuť i vůni,“ popsal dobrotu Labský.

Zákusek vymyslela a vyrobila cukrářka Miroslava Blažejovská. „Šéf ho chutnal, než šel do prodeje a hned říkal, že malinová chuť může lidi zaujmout,“ ocenila tip svého zaměstnavatele cukrářka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře