Reklama
reklama

Dožínky se v Brně uskuteční na náměstích. Nebudou chybět kroje a jarmark

Jihomoravské dožínky se uskuteční v neděli v Brně na náměstí Svobody a Moravském náměstí. Letos se konají již po desáté a jsou nejen tradiční oslavou úrody na krajské úrovni, ale zejména pomáhají propagaci regionálních produktů od jihomoravských výrobců, jsou jedinečnou příležitostí pro prezentaci zemědělců a v neposlední řadě ukázkou folklórních tradic.

Letošní ročník se koná poprvé ve spolupráci s Mezinárodním folklórním festivalem v Brně. Součástí slavnosti je jarmark lidových řemesel a dožínkový trh, ukázka různých druhů hospodářských zvířat a zemědělských strojů, přehlídka moderní i historické hasičské techniky, včetně koněspřežných stříkaček.

„Cílem akce je zviditelnit naše regionální zemědělství a jeho kvalitní produkty, přiblížit je tak veřejnosti a zdůraznit tradiční význam zemědělství pro náš kraj, s čímž souvisí rovněž podpora zachovávání folklorních tradic a venkovského způsobu života,“  uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančíková.

Dožínkový průvod vyjde 13:30 z Mendlova náměstí a bude zakončen na Náměstí Svobody.

V doprovodném programu je zařazen také provoz historické a pivní tramvaje, atrakce a hry pro děti. Významnou součástí venkovského života je i činnost sborů dobrovolných hasičů. Divácky velmi atraktivní část Jihomoravských dožínek bývá vždy ukázka dobrovolných hasičů s historickými ručními koněspřežnými stříkačkami. Na Moravském náměstí budou předvedeny vozy dobrovolných hasičů z Kanic, Ořechova, Vilémovic a Neslovic, historický hasičský vůz Chevrolet z Pozořic, Buick z Komína a Austro-Daimler z Lysic. Sbor hasičů z Velkých Opatovic předvede také zásah dětského hasičského družstva.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře