Reklama
reklama

Dopravní podnik vydal svou první dětskou knížku. Dobrodružství pod pantografem

Brněnský dopravní podnik představil knihu s názvem Dobrodružství pod pantografem. Jedná se o bilingvní dětskou knížku autorky Barbory Škovierové, která své knihy píše v češtině a slovenštině, ilustrace vytvořila Pavla Kleinová. Podnik křtem knihy odstartoval letošní oslavy 145. výročí městské hromadné dopravy v Brně.

U příležitosti významných výročí bylo vydávání různých publikací i v minulosti tradicí. „My jsme tradici zachovali, ale uchopili jsme ji trochu jinak. Dříve vycházely knihy o historii nebo technicky zaměřené téměř odborné publikace. Dobrodružství pod pantografem je naší první dětskou knihou,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku  Miloš Havránek. V knize se odehrává příběh jedné česko-slovenské rodiny, kterou spojuje láska k tramvajím. Je o dvanáctiletém klukovi z Bratislavy, který přijíždí do Brna na prázdniny za dědečkem. „Dnešní děti jsou našimi budoucími zákazníky a my v nich chceme pěstovat pozitivní vztah k městské hromadné dopravě. Knížka plná dobrodružství spojených s tramvajemi nebo vozovnou je podle mě dobrý způsob, jak tomu pomoci,“ doplnil Miloš Havránek.

Součástí představení knihy na náměstí Svobody, kterého se zúčastnila náměstkyně primátora města Brna Jana Bohuňovská, byla i autogramiáda autorky a ilustrátorky. Kniha je v prodeji v Informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici a v Informačním stánku na Joštově za 230 korun.

Dopravní podnik města Brna si letos připomíná významné výročí 145 let od zahájení městské hromadné dopravy v Brně. Historie brněnské MHD se začala psát 17. srpna 1869, kdy poprvé do ulic města a poprvé na území našeho státu vyjela kolejová vozidla veřejné dopravy tažená koňským spřežením. K oslavám výročí si DPMB připravil pro své fanoušky hned několik akcí. Kromě právě vydané dětské knihy je to třeba překvapení v podobě permappingového spotu vysílaného ve večerních hodinách na fasádu obchodního domu Letmo. Nadšenci do veřejné dopravy si určitě nenechají ujít Den otevřených dveří v pisárecké vozovně a přehlídku a jízdu historických vozidel v sobotu 21. června. Oslavy vyvrcholí výstavou v Galerii Vaňkovka, která potrvá od 1. do 14. září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře