Reklama
reklama

Dopravní podnik vydal svou první dětskou knížku. Dobrodružství pod pantografem

Brněnský dopravní podnik představil knihu s názvem Dobrodružství pod pantografem. Jedná se o bilingvní dětskou knížku autorky Barbory Škovierové, která své knihy píše v češtině a slovenštině, ilustrace vytvořila Pavla Kleinová. Podnik křtem knihy odstartoval letošní oslavy 145. výročí městské hromadné dopravy v Brně.

U příležitosti významných výročí bylo vydávání různých publikací i v minulosti tradicí. „My jsme tradici zachovali, ale uchopili jsme ji trochu jinak. Dříve vycházely knihy o historii nebo technicky zaměřené téměř odborné publikace. Dobrodružství pod pantografem je naší první dětskou knihou,“ uvedl generální ředitel dopravního podniku  Miloš Havránek. V knize se odehrává příběh jedné česko-slovenské rodiny, kterou spojuje láska k tramvajím. Je o dvanáctiletém klukovi z Bratislavy, který přijíždí do Brna na prázdniny za dědečkem. „Dnešní děti jsou našimi budoucími zákazníky a my v nich chceme pěstovat pozitivní vztah k městské hromadné dopravě. Knížka plná dobrodružství spojených s tramvajemi nebo vozovnou je podle mě dobrý způsob, jak tomu pomoci,“ doplnil Miloš Havránek.

Součástí představení knihy na náměstí Svobody, kterého se zúčastnila náměstkyně primátora města Brna Jana Bohuňovská, byla i autogramiáda autorky a ilustrátorky. Kniha je v prodeji v Informační kanceláři DPMB na Novobranské ulici a v Informačním stánku na Joštově za 230 korun.

Dopravní podnik města Brna si letos připomíná významné výročí 145 let od zahájení městské hromadné dopravy v Brně. Historie brněnské MHD se začala psát 17. srpna 1869, kdy poprvé do ulic města a poprvé na území našeho státu vyjela kolejová vozidla veřejné dopravy tažená koňským spřežením. K oslavám výročí si DPMB připravil pro své fanoušky hned několik akcí. Kromě právě vydané dětské knihy je to třeba překvapení v podobě permappingového spotu vysílaného ve večerních hodinách na fasádu obchodního domu Letmo. Nadšenci do veřejné dopravy si určitě nenechají ujít Den otevřených dveří v pisárecké vozovně a přehlídku a jízdu historických vozidel v sobotu 21. června. Oslavy vyvrcholí výstavou v Galerii Vaňkovka, která potrvá od 1. do 14. září.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře