Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči si letos díky anketě mezi sebe rozdělí milion korun

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky se mohou i letos přihlásit do ankety „Dobrovolní hasiči roku 2014“. Anketa je stejně jako v předchozích letech rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je tradičně vyhlášena pro sbory dobrovolných hasičů. Zde je opět hlavním kritériem hodnocení jejich preventivní činnosti. Patnáct vítězných jednotek a stejný počet sborů, které vzejdou ze závěrečného hlasování, si v listopadu převezme ocenění a finanční dary od partnerů ankety.

Ve čtvrtém ročníku ankety jde o rovný milion korun. Peníze mohou vítězné jednotky a sbory použít dle vlastních potřeb například na nákup prostředků na zvýšení bezpečnosti při zásahu. „V minulých ročnících ale vítězové peníze použili například na nová garážová vrata u hasičské zbrojnice, zařízení pro výcvik mládeže, nákup hadic nebo helem,“ uvedl prezident spolku Svatý Florián Jiří Bezděk.

Hlasovat pro vybraný spolek dobrovolných hasičů může veřejnost prostřednictvím internetu nebo SMS zpráv. V rámci příprav byly tvořeny nové webové stránky, které se zaměřují výhradně na poskytování informací týkajících se ankety „Dobrovolní hasiči roku“ a doprovodné fotosoutěže „HASIČI OBJEKTIVEM 2014“. Nové prostředí umožní užší propojení sociálními sítěmi, jejichž význam a sledovanost stále roste. Velká pozornost byla věnována přehlednosti přihlašovacích formulářů a následnému prostředí pro hlasování. Díky využívané platformě bude od letošního roku možné a uživatelsky příjemné hlasovaní z prostředí chytrých telefonů.

V České republice je přibližně 300 tisíc dobrovolných hasičů. Zvládají vše, oheň, dopravní nehody, zásahy u zvířat nebo i povodně. Dobrovolní hasiči jsou také nositeli společenského života v obcích.

Ceny z ankety – za první místo 50 tisíc korun, za druhé 30 tisíc a za třetí 20 tisíc korun si rozdělí vítězové z pěti oblastí České republiky. Hlavním partnerem této ankety je společnost RWE. „Plynaři se v celé ředě výjezdů potkávají s kolegy hasiči. Řešíme společně krizové situace, to nejen s profesionály, ale i dobrovolnými hasiči. Dostáváme také celou řadu žádostí o příspěvky, ale nevěděli jsme, komu vyhovět a komu ne. Proto nás myšlenka odměňovat ty nejlepší, kteří uspějí v anketě, zaujala,“ uvedl jednatel RWE Jan Valenta.

Smyslem a posláním ankety je podpora a propagace činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Do ankety mohou být přihlášeny akce, zásahy nebo činy, které prokazatelně proběhly v posuzovaném období. Anketa byla vyhlášena 4. dubna, sběr přihlášek končí 31. července a slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. listopadu letošního roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře