Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči si letos díky anketě mezi sebe rozdělí milion korun

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky se mohou i letos přihlásit do ankety „Dobrovolní hasiči roku 2014“. Anketa je stejně jako v předchozích letech rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je tradičně vyhlášena pro sbory dobrovolných hasičů. Zde je opět hlavním kritériem hodnocení jejich preventivní činnosti. Patnáct vítězných jednotek a stejný počet sborů, které vzejdou ze závěrečného hlasování, si v listopadu převezme ocenění a finanční dary od partnerů ankety.

Ve čtvrtém ročníku ankety jde o rovný milion korun. Peníze mohou vítězné jednotky a sbory použít dle vlastních potřeb například na nákup prostředků na zvýšení bezpečnosti při zásahu. „V minulých ročnících ale vítězové peníze použili například na nová garážová vrata u hasičské zbrojnice, zařízení pro výcvik mládeže, nákup hadic nebo helem,“ uvedl prezident spolku Svatý Florián Jiří Bezděk.

Hlasovat pro vybraný spolek dobrovolných hasičů může veřejnost prostřednictvím internetu nebo SMS zpráv. V rámci příprav byly tvořeny nové webové stránky, které se zaměřují výhradně na poskytování informací týkajících se ankety „Dobrovolní hasiči roku“ a doprovodné fotosoutěže „HASIČI OBJEKTIVEM 2014“. Nové prostředí umožní užší propojení sociálními sítěmi, jejichž význam a sledovanost stále roste. Velká pozornost byla věnována přehlednosti přihlašovacích formulářů a následnému prostředí pro hlasování. Díky využívané platformě bude od letošního roku možné a uživatelsky příjemné hlasovaní z prostředí chytrých telefonů.

V České republice je přibližně 300 tisíc dobrovolných hasičů. Zvládají vše, oheň, dopravní nehody, zásahy u zvířat nebo i povodně. Dobrovolní hasiči jsou také nositeli společenského života v obcích.

Ceny z ankety – za první místo 50 tisíc korun, za druhé 30 tisíc a za třetí 20 tisíc korun si rozdělí vítězové z pěti oblastí České republiky. Hlavním partnerem této ankety je společnost RWE. „Plynaři se v celé ředě výjezdů potkávají s kolegy hasiči. Řešíme společně krizové situace, to nejen s profesionály, ale i dobrovolnými hasiči. Dostáváme také celou řadu žádostí o příspěvky, ale nevěděli jsme, komu vyhovět a komu ne. Proto nás myšlenka odměňovat ty nejlepší, kteří uspějí v anketě, zaujala,“ uvedl jednatel RWE Jan Valenta.

Smyslem a posláním ankety je podpora a propagace činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Do ankety mohou být přihlášeny akce, zásahy nebo činy, které prokazatelně proběhly v posuzovaném období. Anketa byla vyhlášena 4. dubna, sběr přihlášek končí 31. července a slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. listopadu letošního roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře