Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči si letos díky anketě mezi sebe rozdělí milion korun

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky se mohou i letos přihlásit do ankety „Dobrovolní hasiči roku 2014“. Anketa je stejně jako v předchozích letech rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je tradičně vyhlášena pro sbory dobrovolných hasičů. Zde je opět hlavním kritériem hodnocení jejich preventivní činnosti. Patnáct vítězných jednotek a stejný počet sborů, které vzejdou ze závěrečného hlasování, si v listopadu převezme ocenění a finanční dary od partnerů ankety.

Ve čtvrtém ročníku ankety jde o rovný milion korun. Peníze mohou vítězné jednotky a sbory použít dle vlastních potřeb například na nákup prostředků na zvýšení bezpečnosti při zásahu. „V minulých ročnících ale vítězové peníze použili například na nová garážová vrata u hasičské zbrojnice, zařízení pro výcvik mládeže, nákup hadic nebo helem,“ uvedl prezident spolku Svatý Florián Jiří Bezděk.

Hlasovat pro vybraný spolek dobrovolných hasičů může veřejnost prostřednictvím internetu nebo SMS zpráv. V rámci příprav byly tvořeny nové webové stránky, které se zaměřují výhradně na poskytování informací týkajících se ankety „Dobrovolní hasiči roku“ a doprovodné fotosoutěže „HASIČI OBJEKTIVEM 2014“. Nové prostředí umožní užší propojení sociálními sítěmi, jejichž význam a sledovanost stále roste. Velká pozornost byla věnována přehlednosti přihlašovacích formulářů a následnému prostředí pro hlasování. Díky využívané platformě bude od letošního roku možné a uživatelsky příjemné hlasovaní z prostředí chytrých telefonů.

V České republice je přibližně 300 tisíc dobrovolných hasičů. Zvládají vše, oheň, dopravní nehody, zásahy u zvířat nebo i povodně. Dobrovolní hasiči jsou také nositeli společenského života v obcích.

Ceny z ankety – za první místo 50 tisíc korun, za druhé 30 tisíc a za třetí 20 tisíc korun si rozdělí vítězové z pěti oblastí České republiky. Hlavním partnerem této ankety je společnost RWE. „Plynaři se v celé ředě výjezdů potkávají s kolegy hasiči. Řešíme společně krizové situace, to nejen s profesionály, ale i dobrovolnými hasiči. Dostáváme také celou řadu žádostí o příspěvky, ale nevěděli jsme, komu vyhovět a komu ne. Proto nás myšlenka odměňovat ty nejlepší, kteří uspějí v anketě, zaujala,“ uvedl jednatel RWE Jan Valenta.

Smyslem a posláním ankety je podpora a propagace činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí v České republice, jejich ocenění za vykonávanou službu veřejnosti za posuzované období a motivace k dalšímu zlepšování služeb veřejnosti. Dále podpora prevence požární ochrany v rámci činností sborů a jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí.

Do ankety mohou být přihlášeny akce, zásahy nebo činy, které prokazatelně proběhly v posuzovaném období. Anketa byla vyhlášena 4. dubna, sběr přihlášek končí 31. července a slavnostní vyhlášení se uskuteční 13. listopadu letošního roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře