Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči hledají nejlepší sbory a jednotky. Hlasování začíná v pondělí

Hlasování ve 4. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku začíná už 8. září. Odborná porota vybrala z téměř 200 nominovaných 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z pěti soutěžních oblastí. Nyní je řada na veřejnosti, která svým hlasováním určí výsledné pořadí.

Hlasování, které potrvá do 30. října, je možné dvěma způsoby. A to pomocí hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz nebo zasláním hlasovací SMS. Vyhlášení výsledků ankety bude možné sledovat v listopadu v programu České televize. Současně se bude také hlasovat v doprovodné fotosoutěži HASIČI OBJEKTIVEM 2014, do které autoři přihlásili 81 fotografií.

Celkem 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky má nyní velkou šanci ucházet se o ceny ankety Dobrovolní hasiči roku 2014, kterými jsou kromě 1 250 000 korun také 30 radiostanic HYTERA a 5 zásahových tabletů pro výjezdová vozidla. „Navýšení finančních prostředků o více než dvojnásobek oproti předchozímu roku, poskytnutí profesionálních radiostanic a zásahových tabletů, televizní vysílání slavnostního vyhlášení výsledků ankety, to vše se nám podařilo získat díky výborné spolupráci s našimi partnery,“ řekl Miloš Svoboda, předseda odborné poroty.

"Dobrovolní hasiči jsou pro nás přirozenými partnery. Vyplývá to z podstaty našeho podnikání, které je založeno na bezpečných a spolehlivých dodávkách energie. Smysluplnost činnosti dobrovolných hasičů je však nezpochybnitelná i z pohledu nejširší veřejnosti. Proto věřím, že lidé nebudou k soutěži lhostejní a zapojí se do hlasování. Pro RWE jako generálního partnera bude ctí předat ocenění vítězům," řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby.

Do soutěže se v letošním roce přihlásily jednotky a sbory ze všech krajů České republiky, kromě Prahy. Důvodem může být nižší počet dobrovolných hasičů, protože je zde více profesionálních jednotek než v jiných městech, nebo skutečnost, že díky hrozícím povodním se zde nekonala plánovaná informační krajská roadshow. Hlasující v rámci veřejného hlasování přidělí svůj hlas jedné jednotce i jednomu sboru, a to v každé z pěti soutěžních oblastí. Každý hlasující může tedy udělit maximálně 5 hlasů jednotkám a 5 hlasů sborům prostřednictvím hlasovacího formuláře i zasláním SMS. Přesný postup hlasování je popsán na stránkách ankety www.adhr.cz.

Poprvé v letošním roce bude při slavnostním vyhlášení vylosován jeden hlasujících pomocí webového formuláře a jeden hlasující pomocí SMS, kteří obdrží poukaz  na týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí v Chorvatsku na Makarské riviéře.

Kmotry ankety jsou herec Ondřej Vetchý a zpěvačka Ilona Csáková.

Finalisté:

JEDNOTKY SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ
jih Moravy - Hostěrádky-Rešov, Žarošice, Ivanovice na Hané, Golčův Jeníkov, Herálec
sever Moravy - Mohelnice, Kostelec na Hané, Vítkov, Pražmo-Morávka, Tlumačov
východ Čech - Deštné v Orlických Horách, Špindlerův Mlýn, Višňová, Hlinsko, Dolní Dobrouč
střed-sever Čech - Senohraby, Lysá nad Labem, Starý Kolín, Úvaly, Mukařov
jih-západ Čech - Oloví, Kraslice, Zbiroh, Vstiš, Zvíkovec

SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ
jih Moravy - Žabčice, Drnovice, Bořitov, Stará Říše, Velké Meziřící
sever Moravy - Frenštát pod Radhoštěm, Doubrava, Klimkovice, Karlovice, Količín
východ Čech - Bystré v Orlických Horách, Miletín, Vesec, Březiny, Široký Důl
střed-sever Čech - Hlásná Třebáň, Přestavlky u Čerčan, Lhenice, Tuhaň, Unčín
jih-západ Čech - Stráž nad Nežárkou, Pila, Teplá, Chotěšov, Klatovy

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře