Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči hledají nejlepší sbory a jednotky. Hlasování začíná v pondělí

Hlasování ve 4. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku začíná už 8. září. Odborná porota vybrala z téměř 200 nominovaných 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z pěti soutěžních oblastí. Nyní je řada na veřejnosti, která svým hlasováním určí výsledné pořadí.

Hlasování, které potrvá do 30. října, je možné dvěma způsoby. A to pomocí hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz nebo zasláním hlasovací SMS. Vyhlášení výsledků ankety bude možné sledovat v listopadu v programu České televize. Současně se bude také hlasovat v doprovodné fotosoutěži HASIČI OBJEKTIVEM 2014, do které autoři přihlásili 81 fotografií.

Celkem 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky má nyní velkou šanci ucházet se o ceny ankety Dobrovolní hasiči roku 2014, kterými jsou kromě 1 250 000 korun také 30 radiostanic HYTERA a 5 zásahových tabletů pro výjezdová vozidla. „Navýšení finančních prostředků o více než dvojnásobek oproti předchozímu roku, poskytnutí profesionálních radiostanic a zásahových tabletů, televizní vysílání slavnostního vyhlášení výsledků ankety, to vše se nám podařilo získat díky výborné spolupráci s našimi partnery,“ řekl Miloš Svoboda, předseda odborné poroty.

"Dobrovolní hasiči jsou pro nás přirozenými partnery. Vyplývá to z podstaty našeho podnikání, které je založeno na bezpečných a spolehlivých dodávkách energie. Smysluplnost činnosti dobrovolných hasičů je však nezpochybnitelná i z pohledu nejširší veřejnosti. Proto věřím, že lidé nebudou k soutěži lhostejní a zapojí se do hlasování. Pro RWE jako generálního partnera bude ctí předat ocenění vítězům," řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby.

Do soutěže se v letošním roce přihlásily jednotky a sbory ze všech krajů České republiky, kromě Prahy. Důvodem může být nižší počet dobrovolných hasičů, protože je zde více profesionálních jednotek než v jiných městech, nebo skutečnost, že díky hrozícím povodním se zde nekonala plánovaná informační krajská roadshow. Hlasující v rámci veřejného hlasování přidělí svůj hlas jedné jednotce i jednomu sboru, a to v každé z pěti soutěžních oblastí. Každý hlasující může tedy udělit maximálně 5 hlasů jednotkám a 5 hlasů sborům prostřednictvím hlasovacího formuláře i zasláním SMS. Přesný postup hlasování je popsán na stránkách ankety www.adhr.cz.

Poprvé v letošním roce bude při slavnostním vyhlášení vylosován jeden hlasujících pomocí webového formuláře a jeden hlasující pomocí SMS, kteří obdrží poukaz  na týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí v Chorvatsku na Makarské riviéře.

Kmotry ankety jsou herec Ondřej Vetchý a zpěvačka Ilona Csáková.

Finalisté:

JEDNOTKY SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ
jih Moravy - Hostěrádky-Rešov, Žarošice, Ivanovice na Hané, Golčův Jeníkov, Herálec
sever Moravy - Mohelnice, Kostelec na Hané, Vítkov, Pražmo-Morávka, Tlumačov
východ Čech - Deštné v Orlických Horách, Špindlerův Mlýn, Višňová, Hlinsko, Dolní Dobrouč
střed-sever Čech - Senohraby, Lysá nad Labem, Starý Kolín, Úvaly, Mukařov
jih-západ Čech - Oloví, Kraslice, Zbiroh, Vstiš, Zvíkovec

SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ
jih Moravy - Žabčice, Drnovice, Bořitov, Stará Říše, Velké Meziřící
sever Moravy - Frenštát pod Radhoštěm, Doubrava, Klimkovice, Karlovice, Količín
východ Čech - Bystré v Orlických Horách, Miletín, Vesec, Březiny, Široký Důl
střed-sever Čech - Hlásná Třebáň, Přestavlky u Čerčan, Lhenice, Tuhaň, Unčín
jih-západ Čech - Stráž nad Nežárkou, Pila, Teplá, Chotěšov, Klatovy

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře