Reklama
reklama

Do ulic vyjela tramvaj s Janáčkem. Zve na listopadový hudební svátek

Osobnost hudebního skladatele Leoše Janáčka, od jehož narození letos uplynulo právě 160 let, chce město Brno připomenout kromě jiného i propagační „janáčkovskou“ tramvají. V pondělí dopoledne vyjela poprvé do ulic na trase linky 4, takže veze cestující na Kraví horu a do Obřan. Postupně se objeví i na dalších trasách kromě linek 1 a 8.

Souprava je nezaměnitelná díky grafickému provedení s motivy portrétu skladatele, jeho vlastnoručního podpisu a notových zápisů. Nese také logo města Brna, odkaz na turistický portál města i na stránky Mezinárodního hudebního festivalu Janáček Brno 2014, jenž se uskuteční 21.–29. listopadu 2014 v Brně. Grafika tramvaje obsahuje také upoutávku na novou e-publikaci připomínající život a dílo Leoše Janáčka.

Janáček v mobilu

Unikátní multimediální publikaci s ukázkami hudebních děl Leoše Janáčka připravilo město Brno, Moravské zemské muzeum a Turistické informační centrum města Brna. Tímto projektem muzeum navazuje na poslední aktualizovanou monografii Leoše Janáčka z pera hudebního vědce Jiřího Zahrádky, který se mimo jiné rovněž podílel i na vzniku výše zmíněné publikace.

Publikace je nastavená jako virtuální procházka místy, na kterých Janáček skutečně pobýval a působil. Její součástí jsou hudební úryvky z Janáčkova díla. Každé jednotlivé zastavení přímo souvisí s představenou hudební ukázkou.

Internetovou publikaci lze zdarma stáhnout na stránce - sekce O městě – 2014 Rok Leoše Janáčka (aplikace pro chytré telefony se systémem Android). Dále je možné publikaci získat na stránkách v sekci elektronická knihovna.

„Janáčkovská“ tramvaj je dalším členem „rodiny“ propagačních tramvají upozorňujících na projekty podporované městem Brnem. Lidé už dobře znají soupravu s motivy ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS, také tramvaj s pozvánkou do zrekonstruované vily Tugendhat nebo nově do Městského divadla Brno.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře