Reklama
reklama

Do ulic vyjela tramvaj s Janáčkem. Zve na listopadový hudební svátek

Osobnost hudebního skladatele Leoše Janáčka, od jehož narození letos uplynulo právě 160 let, chce město Brno připomenout kromě jiného i propagační „janáčkovskou“ tramvají. V pondělí dopoledne vyjela poprvé do ulic na trase linky 4, takže veze cestující na Kraví horu a do Obřan. Postupně se objeví i na dalších trasách kromě linek 1 a 8.

Souprava je nezaměnitelná díky grafickému provedení s motivy portrétu skladatele, jeho vlastnoručního podpisu a notových zápisů. Nese také logo města Brna, odkaz na turistický portál města i na stránky Mezinárodního hudebního festivalu Janáček Brno 2014, jenž se uskuteční 21.–29. listopadu 2014 v Brně. Grafika tramvaje obsahuje také upoutávku na novou e-publikaci připomínající život a dílo Leoše Janáčka.

Janáček v mobilu

Unikátní multimediální publikaci s ukázkami hudebních děl Leoše Janáčka připravilo město Brno, Moravské zemské muzeum a Turistické informační centrum města Brna. Tímto projektem muzeum navazuje na poslední aktualizovanou monografii Leoše Janáčka z pera hudebního vědce Jiřího Zahrádky, který se mimo jiné rovněž podílel i na vzniku výše zmíněné publikace.

Publikace je nastavená jako virtuální procházka místy, na kterých Janáček skutečně pobýval a působil. Její součástí jsou hudební úryvky z Janáčkova díla. Každé jednotlivé zastavení přímo souvisí s představenou hudební ukázkou.

Internetovou publikaci lze zdarma stáhnout na stránce - sekce O městě – 2014 Rok Leoše Janáčka (aplikace pro chytré telefony se systémem Android). Dále je možné publikaci získat na stránkách v sekci elektronická knihovna.

„Janáčkovská“ tramvaj je dalším členem „rodiny“ propagačních tramvají upozorňujících na projekty podporované městem Brnem. Lidé už dobře znají soupravu s motivy ohňostrojů IGNIS BRUNENSIS, také tramvaj s pozvánkou do zrekonstruované vily Tugendhat nebo nově do Městského divadla Brno.

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře