Reklama
reklama

Do Otevřené zahrady se valí dýně

V neděli 12. října od 11 hodin se v Otevřené zahradě Nadace Partnerství uskuteční velká podzimní akce nesoucí název Dýňová slavnost. Jedná se o druhý ročník a i letos zahradu zaplaví dýně všech tvarů a velikostí, budou se vyřezávat, budou se jíst, budou se z nich vyrábět dekorace. A nejen to!

Nabitý program pro každého

Součástí nedělního programu pro všechny věkové kategorie budou také nejrůznější tematické hry a soutěže, jako je třeba Ječící King Kong, hod dýní nebo „hopsání na dýních“, divadelní představení O princezně Hokkaidó (14.30), soutěž o nejhezčího dýňového bubáka Miss Dyňa nebo kulinářská soutěž o nejlepší dýňový koláč. K podzimu patří krom dýní také jablka a ani o ně nebude v Otevřené zahradě nouze – návštěvníci zhlédnou názornou ukázku moštování biomoštů z Hostětína a k vidění bude i výstava jablek. A kdyby ani to nestačilo, připraven bude Žíznivý mnich se svým lahodným vínem. O hudbu se postará DJ Patizon aneb DJ Liquid A na prázdninách.

Slavnost začíná v 11 hodin a skončí vyhlášením vítězů dlabací a koláčové soutěže (kolem 17.30). Mezi 11. a 17. hodinou budou v celé zahradě probíhat tematické hry a soutěže pro děti a výtvarné dílny. „Letos mohou dýně vydlabávat a vyřezávat i dospělí, bude to legrace, tak všichni přijďte,“ láká na akci Helena Peřinová z Nadace Partnerství.

Ještě nekončíme…

Dýňovou slavností sezona v Otevřené zahradě rozhodně nekončí. Na programu jsou ještě dvě zajímavé akce – světové bubnování v zahradě (18.10.) a divadelní workshop spojený se strašidelným ukončením sezony (25.10.). A do konce října jsou k vidění i dvě fotografické výstavy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře