Reklama
reklama

Do babyboxu v Brně někdo podložil holčičku. Dostala jméno Marcelka

Do babyboxu v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří někdo v pondělí večer odložil čerstvě narozenou holčičku. Informoval o tom předseda sdružení Babybox pro odložené děti - Statim Ludvík Hess. Jedná se o již 86. dítě, které bylo odloženo v některém z 56 babyboxů v České republice.

 Holčička byla podle Hesse v době odložení, krátce před 20 hodinou večer, teprve asi hodinu stará. "V tu chvíli jsme byli se Zdeňkem Juřicou, který babybox nové generace v Brně instaloval, jen jeden kilometr od nemocnice. Takže po osmi letech od instalace prvního babyboxu v České republice, jsem byl poprvé přitom," sdělil.

Dítě podle něj váží zhruba 3,3 kila a je zcela v pořádku. Holčička byla pojmenována Marcelka, jako sestřička, která ji z babyboxu vyjmula.

První babybox v České reublice byl otevřen v roce 2005 v sídle soukromé kliniky GynCentrum v pražském Hloubětíně. Schránky  jsou vytápěny na 28 stupňů Celsia a opatřeny větráním. Po jejich uzavření se aktivují senzory, které přivolají personál.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře