Reklama
reklama

Dispečink, tramvaje, autobusy i trolejbusy zaparkovaly v obchodním centru

Dopravní podnik města Brna slaví letos 145. výročí zahájení provozu městské hromadné dopravy v Brně. Zajímavosti z historie i současnosti odhalí návštěvníkům Galerie Vaňkovka od 1. do 14. září interaktivní výstava „Na tramvaje do Vaňkovky“.

Výstava volně navazuje na dětskou knihu s názvem Dobrodružství pod pantografem, kterou DPMB vydal v květnu letošního roku. Návštěvníky výstavy provází kreslené postavy z knihy, které na jednotlivých panelech popisují věci všeobecně známé, ale i různé technické a organizační zajímavosti, čímž poodhalí zákulisí provozu, zejména toho tramvajového. A tramvaje, nebo správně šaliny, do Brna přeci neodmyslitelně patří.

Svou interaktivitou je výstava lákavá hlavně pro děti, které si mohou vyzkoušet trenažéry všech trakcí (tramvaj, trolejbus, autobus i loď) a vyrobit si pěknou památku s dopravní tématikou ve výtvarné dílně. Zároveň vzniklo v nákupní pasáži „skutečné“ pracoviště dispečera včetně obrazovky s řídicím informačním systémem. V den zahájení a dále po oba dva víkendy bude součástí výstavy také přehlídka historických vozidel, která budou zaparkovaná na venkovní ploše. Výtvarná dílna a dispečerské stanoviště je v provozu každý den od 10 do 18 hodin. Ve stejnou dobu si návštěvníci mohou zakoupit knihu Dobrodružství pod pantografem nebo upomínkové předměty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře