Reklama
reklama

Dispečink, tramvaje, autobusy i trolejbusy zaparkovaly v obchodním centru

Dopravní podnik města Brna slaví letos 145. výročí zahájení provozu městské hromadné dopravy v Brně. Zajímavosti z historie i současnosti odhalí návštěvníkům Galerie Vaňkovka od 1. do 14. září interaktivní výstava „Na tramvaje do Vaňkovky“.

Výstava volně navazuje na dětskou knihu s názvem Dobrodružství pod pantografem, kterou DPMB vydal v květnu letošního roku. Návštěvníky výstavy provází kreslené postavy z knihy, které na jednotlivých panelech popisují věci všeobecně známé, ale i různé technické a organizační zajímavosti, čímž poodhalí zákulisí provozu, zejména toho tramvajového. A tramvaje, nebo správně šaliny, do Brna přeci neodmyslitelně patří.

Svou interaktivitou je výstava lákavá hlavně pro děti, které si mohou vyzkoušet trenažéry všech trakcí (tramvaj, trolejbus, autobus i loď) a vyrobit si pěknou památku s dopravní tématikou ve výtvarné dílně. Zároveň vzniklo v nákupní pasáži „skutečné“ pracoviště dispečera včetně obrazovky s řídicím informačním systémem. V den zahájení a dále po oba dva víkendy bude součástí výstavy také přehlídka historických vozidel, která budou zaparkovaná na venkovní ploše. Výtvarná dílna a dispečerské stanoviště je v provozu každý den od 10 do 18 hodin. Ve stejnou dobu si návštěvníci mohou zakoupit knihu Dobrodružství pod pantografem nebo upomínkové předměty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře