Reklama
reklama

Další uzavírka v Brně: Rušná ulice Milady Horákové bude od jara rok a půl neprůjezdná

Popraskaná silnice, vyjeté koleje v asfaltu, tramvajové koleje ve špatném stavu. To je podoba důležité dopravní tepny v Brně, ulice Milady Horákové. Příští rok v březnu se proto začne opravovat. Stavba ale zřejmě zkomplikuje dopravu ve městě, protože odvádí auta z centra Brna směrem na Svitavy.

Povrch silnice i koleje jsou v tak špatném stavu, že tramvaje mohou nyní po ulici jezdit pouze rychlostí zhruba 20 kilometrů v hodině. „V ulici kvůli bezpečnosti platí pro tramvaje nařízení snížení rychlosti. Její oprava pro nás má velkou prioritu," uvedla mluvčí podniku Linda Hailichová.

Se stavbou se mělo podle původních plánů začít už letos v létě, kvůli přezkumu výběru zhotovitele stavby Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže se ale práce zdržely.  Rekonstrukce bude stát 284 milionů korun. Bude opraven povrch vozovky, tramvajové koleje, kanalizace a vodovod. Podle současných plánů by stavba měla být hotová v září 2015.

Stavba je rozfázovaná na tři etapy. Opravy jsou plánované v úseku mezi Černopolní ulicí a ulicí Koliště. Na rekonstrukci se budou podílet kromě města i vodárny a brněnský dopravní podnik. „V závěrečné fázi také obnovíme povrchy silnic i chodníků, koleje vyměníme a trať vybavíme i protihlukovým podkladem," vysvětlil náměstek primátora Robert Kotzian.

Při rekonstrukci ulicí nepojedou ani tramvaje a autobusy. Tramvaje ze severu Brna pojedou zřejmě jen k Dětské nemocnici a následně do ulice Cejl, objízdnou trasu budou mít i autobusy a samozřejmě automobilová doprava.

Radnice plánuje kromě oprav ulice Milady Horákové také rekonstrukce několika dalších významných silnic. Milady Horákové budou následovat opravy ulic Minská a Horova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře