Reklama
reklama

Další uzavírka v Brně: Rušná ulice Milady Horákové bude od jara rok a půl neprůjezdná

Popraskaná silnice, vyjeté koleje v asfaltu, tramvajové koleje ve špatném stavu. To je podoba důležité dopravní tepny v Brně, ulice Milady Horákové. Příští rok v březnu se proto začne opravovat. Stavba ale zřejmě zkomplikuje dopravu ve městě, protože odvádí auta z centra Brna směrem na Svitavy.

Povrch silnice i koleje jsou v tak špatném stavu, že tramvaje mohou nyní po ulici jezdit pouze rychlostí zhruba 20 kilometrů v hodině. „V ulici kvůli bezpečnosti platí pro tramvaje nařízení snížení rychlosti. Její oprava pro nás má velkou prioritu," uvedla mluvčí podniku Linda Hailichová.

Se stavbou se mělo podle původních plánů začít už letos v létě, kvůli přezkumu výběru zhotovitele stavby Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže se ale práce zdržely.  Rekonstrukce bude stát 284 milionů korun. Bude opraven povrch vozovky, tramvajové koleje, kanalizace a vodovod. Podle současných plánů by stavba měla být hotová v září 2015.

Stavba je rozfázovaná na tři etapy. Opravy jsou plánované v úseku mezi Černopolní ulicí a ulicí Koliště. Na rekonstrukci se budou podílet kromě města i vodárny a brněnský dopravní podnik. „V závěrečné fázi také obnovíme povrchy silnic i chodníků, koleje vyměníme a trať vybavíme i protihlukovým podkladem," vysvětlil náměstek primátora Robert Kotzian.

Při rekonstrukci ulicí nepojedou ani tramvaje a autobusy. Tramvaje ze severu Brna pojedou zřejmě jen k Dětské nemocnici a následně do ulice Cejl, objízdnou trasu budou mít i autobusy a samozřejmě automobilová doprava.

Radnice plánuje kromě oprav ulice Milady Horákové také rekonstrukce několika dalších významných silnic. Milady Horákové budou následovat opravy ulic Minská a Horova.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře