Reklama
reklama

Cestující si už koupili 103 tisíc SMS jízdenek. Od soboty získají i lístek na 20 minut

V Brně mohou cestující od 1. února využít více druhů SMS jízdenek. Do portfolia přibyly jízdenky na kratší dobu. „Připomínky cestujících po spuštění systému SMS jízdenek jsme samozřejmě zaznamenali a rozhodli jsme se na ně zareagovat rozšířením portfolia nabízených elektronických jízdenek. Očekáváme, že se tím výrazně zvýší celkový počet prodaných SMS jízdenek až na sto tisíc kusů měsíčně,“ uvedl ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Od 1. února si mohou cestující prostřednictvím SMS zprávy nově objednat SMS jízdenku na 20 minut za 20 korun. Postup pro objednání jízdenky je obdobný jako u již zavedených jízdenek. Cestující napíše textovou zprávu ve znění BRNO20 a odešle ji na telefonní číslo 90206. Přibližně 2 minuty od odeslání SMS zprávy cestující obdrží SMS jízdenku. SMS jízdenku lze získat pouze se SIM kartou českých mobilních operátorů. SMS jízdenka platí pouze v městské hromadné dopravě v zónách 100+101 na linkách 1-99.

"Stále platí, že cestující je povinen nastoupit do vozidla s již doručenou SMS jízdenkou ve svém mobilním telefonu. V případě, že cestující SMS jízdenku neobdrží, je povinen si pořídit pro přepravu jiný jízdní doklad. V opačném případě bude považován za cestujícího bez platného jízdního dokladu. Na nedoručenou SMS jízdenku má právo podat reklamaci," shrnula mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Ještě více možností mají majitelé chytrých mobilních telefonů s aplikací Sejf. Nově si v této aplikaci mohou objednat jízdenku na 20 minut za 19 Kč a jízdenku na 40 minut za 24 Kč nebo poloviční jízdenku na 40 minut za 12 korun.

Další způsob je objednání jízdenky na prozvonění.

Původní SMS jízdenky za 29 Kč na 75 minut a 99 Kč na 24 hodin platí i nadále. Od spuštění systému loni 25. listopadu bylo prodáno 103 tisíc SMS jízdenek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře