Reklama
reklama

Čarodějáles zahájí sezónu open air festivalů

Organizátoři sedmého ročníku festivalu Čarodějáles pozvali do Brna švédskou skupinu The Hives. Ta bude mít letos v Česku jedinou koncertní zastávku - stane se tak 30. dubna hlavní hvězdou festivalu.

Čarodějáles zahájí sezónu open air festivalů spolu se třemi pódii, na kterých na posluchače čeká nabitý program. Jedna z největších světových hudebních ikon, švédští The Hives, se projevují divokým zpěvem, ale mají image seriózních hudebníků symfonického orchestru ve  smokingu a cylindru. Podle organizátorů patří jejich živelná a energická show patří mezi to nejlepší, co současná světová rocková scéna nabízí.

Mezi dalšími do Brna zamíří finská legenda Waltari se speciálním programem postaveném na nejslavnějším albu Torcha. Ten předvede pouze na jednom koncertu v rodných Helsinkách a na Čarodějálesu. Na festivalu vystoupí také i v Česku už dobře známý Elvis Jackson.

Nejpopulárnější česká punkrocková skupina Visací zámek se vrátí po dvou letech, poprvé se představí Prague Conspiracy, speciálně pouze pro Čarodějáles obnoví své  punkrockové  trio z  raných  začátků Xavier Baumaxa, příležitost dostanou momentálně nejpopulárnější brněnské kapely Čankišou, Poletíme? či Mucha. Půlnoc oznámí závěrečná pyroshow legendy Root.

Tradiční neodmyslitelnou součástí festivalu se stala soutěž o nejúžasnější čarodějnici. I letos dívky a ženy mohou  přispět k dotvoření typické atmosféry festivalu svou kreativitou a neotřelostí. Nejlepší kostým bude v průběhu večera oceněn. Festival se uskuteční v areálu brněnského koupaliště Riviéra ve středu 30. dubna. Brány areálu se otevřou ve 14 hodin, první kapela vystoupí o hodinu později. Předprodej vstupenek byl zahájen v sítích Ticketpro a Ticketstream a v obvyklých brněnských předprodejích. Cena vstupenek je do 29. dubna 360,- Kč, v den konání akce 500,- Kč. Více na www.carodejales.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře