Reklama
reklama

Budova brněnského kina Čas, kde se po válce promítalo nonstop, je na prodej

Brněnská radnice se rozhodla prodat budovu bývalého kina Čas. V kině se nepromítá už několik desítek let, podle informací fungovalo od roku 1947 do roku 1981. Magistrát nyní dvoupodlažní budovu ve vnitrobloku ulic Nádražní, Masarykova a Josefská nabízí k prodeji.

Kino Čas bylo po válce velkým fenoménem Brna. Promítalo nonstop, hlavně bloky krátkých dokumentů, kreslených filmů nebo grotesek. Diváci do něj mohli přijít kdykoli a sledovat filmy teoreticky stále dokola. Toto kino mělo po válce nejvyšší návštěvnost ze všech brněnských kin. Čas měl ovšem velmi specifickou atmosféru. Jednak kinem procházel zaměstnanec, který rozprašoval vůni přehlušující nepříjemný zápach z nedostatečně oddělených záchodků.

Kvůli nepřerušovanému provozu v něm část návštěvníků pospávala a také se o něm šířilo, že se v něm vyskytují pedofilové. Do kina totiž často chodily děti, protože mohly v bloku krátkých filmů vidět i kreslené pohádky nebo americké grotesky v době, kdy už po komunistickém převratu nebyly na programu běžných kin.

Nyní město za budovu bývalého kina chce nejméně 8 milionů korun. Budova leží v městské památkové zóně. Budoucí vlastník tak bude muset některé kroky při potřebné rekonstrukci konzultovat s památkáři. Podmínkou ke koupi domu je složení kauce 800 tisíc korun na brněnském magistrátu. Budovu dostane zájemce s nevyšší nabídkou.

Brno bývalo v minulém století baštou kinematografie. Fungovalo v něm více než 30 menších kin. Z nich dosud funguje kino Art a Lucerna, obnovené je kino Scala.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře