Reklama
reklama

Budoshow přivítá v Brně hvězdu Hollywoodu Dona Dragona Wilsona

Největší přehlídka a svátek bojových umění se blíží. To nejlepší z bojových umění a sportů zažijí diváci v Brně v neděli 1. prosince od 15 hodin v nové sportovní hale na ulici Vodově. Letošním hlavním VIP hostem bude Don Dragon Wilson, šampion v kickboxu – 11násobný mistr světa a hollywoodský herec.

V současnosti největší přehlídka bojových umění Budoshow 2013 se uskuteční v Brně již pošestnácté. Programovou skladbu sportovně-kulturního odpoledne budou tvořit vystoupení jednotlivých škol a klubů s ukázkami bojových akcí a sestav.

„Bojové umění, to nejsou jen kopy, údery a technika boje, ale je to především dlouhá cesta, ve které je hlavním úkolem překonat nejdříve sebe a až pak protivníka. Jsem rád, že se Brno stalo pomyslnou mekkou sportu, ve kterém kromě fyzické přípravy je stejně důležitá také příprava duševní,“ uvedl k Budoshow 2013 primátor statutárního města Brna Roman Onderka.

„Také letos je připraven skvělý program těch nejlepších škol a stylů bojových umění a mistrů z Brazílie, Holandska, Slovenska, USA a dalších států“, uvedl k akci hlavní organizátor Budoshow 2013 Libor Macháň. „Návštěvníci uvidí například ukázku bojového umění Kali, Ninjutsu, MMA, Taekwon-do, Karate, Free style, Aikibudo a další, představí se také i Policie ČR a další“, dodal Macháň.

Přehlídka bojových umění nabídne nabité sportovní odpoledne včetně bohatého doprovodného programu. Bubenickou show rozjede skupina Neopercussio, zazpívá finalista Superstar Adam Kukačka a do víru tance dostane návštěvníky taneční studio Zaynah. Budoshow 2013 bude moderovat komik Lukáš Pavlásek, který se proslavil zejména postavou „tydýta“ v televizní reklamě. 

Letošní hlavní VIP host Don Dragon Wilson, americký herec, šampion v kickboxu – 11násobný mistr světa, uvedený v Guinessově knize rekordů hrál do dnešní doby v 27 hollywoodských akčních filmech a mimo jiné si zahrál např. ve známém seriálu Walker Texas Ranger nebo Batman Forever. Svůj první profesionální zápas svedl v roce 1974 a jeho záznam je 72 – 5 – 2 s 48 knockouty, několik vítězství získal také v klasickém boxu.

V neděli 1. prosince 2013 se utká Don Dragon Wilson na Budoshow 2013 s brněnským borcem, zápasníkem K1, mistrem světa a Evropy Tomášem Hronem.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře