Reklama
reklama

Brno zítra čeká první z ohňostrojů. Ze Špilberku odpálí Hvězdný tanec

Pravidelně v květnu a červnu Brno ožívá seriálem zábavních, kulturních a prezentačních festivalových akcí pod hrady Špilberk a Veveří. Největší atrakcí, jež každoročně do Brna přiláká tisíce turistů, je mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů s hudbou Starobrno Ignis Brunensis.

Sedmnáctý ročník tradičního festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří s názvem Brno - město uprostřed Evropy začíná v pátek v Brně. Jeho nedílnou součástí je mezinárodní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. Letos bude mít přehlídka Ignis Brunensis sedm ohňostrojů. Festival zahájí v pátek ohňostroj na Špilberku. Další ohňostroj bude 31. května v areálu Hněvkovského a čtyři se uskuteční 7., 11., 14. a 18. června na Brněnské přehradě. Poslední ohňostroj bude 21. června opět na Špilberku. Začátek je vždy ve 22:30 hodin. Letos se představí ohňostroje z Česka, Chorvatska, Rakouska a Řecka

Festival Brno – město uprostřed Evropy s návštěvností přes milion diváků zahrnuje také jízdy historických tramvají, trolejbusů a autobusů v rámci oslav 145. výročí městské hromadné dopravy v Brně, přehlídku a jízdy parních vlaků, historické i moderní programy v centru města, soutěž mistrů světa v letecké akrobacii, lety horkovzdušných balónů, prezentační akce při oslavách 150. výročí hasičů v Brně a další programy.

Dlouholetým partnerem tohoto festivalu je brněnská společnost Ford CARent a. s., která vozy Ford zajišťuje přepravu mezi jednotlivými akcemi a místy, kde se ohňostroje odpalují. Celý měsíc – od 21. května, kdy bude odpálen první ohňostroj, až do 21. června, budou vozy Ford k dispozici hostům a partnerům festivalu. Na tradičních festivalových párty si také mohou lidé prohlédnout novinky, které značka Ford a společnost CARent v Brně nabízí. Auta tam budou vystavena.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře