Reklama
reklama

Brno zítra čeká první z ohňostrojů. Ze Špilberku odpálí Hvězdný tanec

Pravidelně v květnu a červnu Brno ožívá seriálem zábavních, kulturních a prezentačních festivalových akcí pod hrady Špilberk a Veveří. Největší atrakcí, jež každoročně do Brna přiláká tisíce turistů, je mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů s hudbou Starobrno Ignis Brunensis.

Sedmnáctý ročník tradičního festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří s názvem Brno - město uprostřed Evropy začíná v pátek v Brně. Jeho nedílnou součástí je mezinárodní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis. Letos bude mít přehlídka Ignis Brunensis sedm ohňostrojů. Festival zahájí v pátek ohňostroj na Špilberku. Další ohňostroj bude 31. května v areálu Hněvkovského a čtyři se uskuteční 7., 11., 14. a 18. června na Brněnské přehradě. Poslední ohňostroj bude 21. června opět na Špilberku. Začátek je vždy ve 22:30 hodin. Letos se představí ohňostroje z Česka, Chorvatska, Rakouska a Řecka

Festival Brno – město uprostřed Evropy s návštěvností přes milion diváků zahrnuje také jízdy historických tramvají, trolejbusů a autobusů v rámci oslav 145. výročí městské hromadné dopravy v Brně, přehlídku a jízdy parních vlaků, historické i moderní programy v centru města, soutěž mistrů světa v letecké akrobacii, lety horkovzdušných balónů, prezentační akce při oslavách 150. výročí hasičů v Brně a další programy.

Dlouholetým partnerem tohoto festivalu je brněnská společnost Ford CARent a. s., která vozy Ford zajišťuje přepravu mezi jednotlivými akcemi a místy, kde se ohňostroje odpalují. Celý měsíc – od 21. května, kdy bude odpálen první ohňostroj, až do 21. června, budou vozy Ford k dispozici hostům a partnerům festivalu. Na tradičních festivalových párty si také mohou lidé prohlédnout novinky, které značka Ford a společnost CARent v Brně nabízí. Auta tam budou vystavena.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře