Reklama
reklama

Brno zavede tísňovou péči pro seniory

Město Brno připravuje zavedení tísňové péče pro seniory. Cílem investice je snížení zdravotních a bezpečnostních rizik u starších lidí, a to v případě mimořádných situací, které bude vyhodnocovat služba na dispečinku. Pracoviště dispečinku bude umístěné v objektu Domova pro seniory v ulici Tábor, kde dojde ke stavebním úpravám 6. patra a následné dodávce digitální technologie. Předpokládaná cena zakázky je ve výši 10 milionů korun.  Zahájení zadávacího řízení schválila rada města.

Dispečerské pracoviště bude fungovat jako profesionální asistenční služba se 24hodinovým provozem 7 dní v týdnu. Na základě vyhodnocení situace zvolí dispečer nejvhodnější formu pomoci.Vyrozumí rodinné příslušníky nebo kontaktní osoby. Setrvá s klientem v kontaktu do úplného vyřešení situace. Vyrozumí složky integrovaného záchranného systému. Zprostředkuje okamžitou pomoc policie, HZS případně specializované havarijní služby (plynaře, elektrikáře).

Předpokládaná cena veřejné zakázky je 10,82 milionu korun. Po uplynutí 73 dní od předání místa plnění bude následovat jednoměsíční zkušební provoz.

Investiční akce bude spolufinancována  z Regionálního operačního programu Jihovýchod, konkrétně z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 3.1 – Rozvoj urbanizačních center, prioritní osa 3 – Udržitelný rozvoj měst a venkovských sídel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře