Reklama
reklama

Brno zavede tísňovou péči pro seniory

Město Brno připravuje zavedení tísňové péče pro seniory. Cílem investice je snížení zdravotních a bezpečnostních rizik u starších lidí, a to v případě mimořádných situací, které bude vyhodnocovat služba na dispečinku. Pracoviště dispečinku bude umístěné v objektu Domova pro seniory v ulici Tábor, kde dojde ke stavebním úpravám 6. patra a následné dodávce digitální technologie. Předpokládaná cena zakázky je ve výši 10 milionů korun.  Zahájení zadávacího řízení schválila rada města.

Dispečerské pracoviště bude fungovat jako profesionální asistenční služba se 24hodinovým provozem 7 dní v týdnu. Na základě vyhodnocení situace zvolí dispečer nejvhodnější formu pomoci.Vyrozumí rodinné příslušníky nebo kontaktní osoby. Setrvá s klientem v kontaktu do úplného vyřešení situace. Vyrozumí složky integrovaného záchranného systému. Zprostředkuje okamžitou pomoc policie, HZS případně specializované havarijní služby (plynaře, elektrikáře).

Předpokládaná cena veřejné zakázky je 10,82 milionu korun. Po uplynutí 73 dní od předání místa plnění bude následovat jednoměsíční zkušební provoz.

Investiční akce bude spolufinancována  z Regionálního operačního programu Jihovýchod, konkrétně z Regionálního operačního programu, oblasti podpory 3.1 – Rozvoj urbanizačních center, prioritní osa 3 – Udržitelný rozvoj měst a venkovských sídel.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře