Reklama
reklama

Brno za 22 milionů opraví budovu Polikliniky Zahradníkova

Dlouhodobě zanedbaný stav městské Polikliniky Zahradníkova má napravit plánovaná rekonstrukce. Záměr výběru zhotovitele na její I. etapu schválili brněnští radní. V rámci rekonstrukce bude opravena uliční fasáda, včetně výměny oken a hlavní rozvodna.

Brněnský magistrát chce letos opravit polikliniku v Zahradníkově ulici za 22,2 milionu korun. Práce začnou v létě a hotové by měly být do konce roku. Budovy mezi ulicemi Zahradníkova a Veveří jsou národní kulturní památkou.

"Poliklinika je klíčovým objektem města. Opakovaně jsme diskutovali o koncepci zdravotnictví a máme povinnost ji udržovat. Jsem rád, že jsme opustili myšlenku prodeje spodní budovy a horní budovu nyní čeká oprava," uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Objekt je zanedbaný. Detailnější stavebně-technický průzkum stavu ale ukázal, že budova nemá zásadní závadu. Je tedy potřeba smeknout klobouk před prvorepublikovými staviteli. "Občané se konečně dočkají rekonstrukce polikliniky, která je zapsána v seznamu národních kulturních památek," poznamenal Kotzian.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře