Reklama
reklama

Brno za 22 milionů opraví budovu Polikliniky Zahradníkova

Dlouhodobě zanedbaný stav městské Polikliniky Zahradníkova má napravit plánovaná rekonstrukce. Záměr výběru zhotovitele na její I. etapu schválili brněnští radní. V rámci rekonstrukce bude opravena uliční fasáda, včetně výměny oken a hlavní rozvodna.

Brněnský magistrát chce letos opravit polikliniku v Zahradníkově ulici za 22,2 milionu korun. Práce začnou v létě a hotové by měly být do konce roku. Budovy mezi ulicemi Zahradníkova a Veveří jsou národní kulturní památkou.

"Poliklinika je klíčovým objektem města. Opakovaně jsme diskutovali o koncepci zdravotnictví a máme povinnost ji udržovat. Jsem rád, že jsme opustili myšlenku prodeje spodní budovy a horní budovu nyní čeká oprava," uvedl náměstek primátora Robert Kotzian.

Objekt je zanedbaný. Detailnější stavebně-technický průzkum stavu ale ukázal, že budova nemá zásadní závadu. Je tedy potřeba smeknout klobouk před prvorepublikovými staviteli. "Občané se konečně dočkají rekonstrukce polikliniky, která je zapsána v seznamu národních kulturních památek," poznamenal Kotzian.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře