Reklama
reklama

Brno se rozloučilo s vysokou tramvají KT8. Na lince 8 budou jezdit jen nízkopodlažní

Dopravní podnik města Brna a příznivci MHD - takzvaní šotouši, se v neděli rozloučitli s tramvají typu KT8D5, která jako poslední v České republice nemá vložený nízkopodlažní článek. Tramvajová linka číslo 8 tak bude jezdit už jen s nízkopodlažními vozy. Takový komfort nemají cestující v žádném jiném městě v České republice.

Přátelé městské hromadné dopravy v Brně uspořádali v neděli rozlučkovou jízdu s poslední "vysokopodlažní" KT8D5 nejen v Brně, ale v celé České republice. Na této akci samozřejmě nechyběli ani zástupci dopravního podniku, se kterými takzvaní šotouši spolupracují. Šotouš je člověk, který má rád veřejnou dopravu, městskou nebo železniční.

 

Tramvaj s evidenčním číslem 1724 bude na konci června předána do ústředních dílen k provedení generální opravy spojené s dosazením středního nízkopodlažního článku. Všechny obousměrné tramvaje typu KT8, které v Brně jezdí, tak poskytnou pohodlnější nástup vozíčkářům, kočárkům nebo osobám se sníženou pohyblivostí.

 

Vzhledem k vlastnosti tramvajové linky číslo 8, která je kvůli svému úvraťovému zakončení na konečné zastávce Mifkova obsluhována výhradně těmito oboustrannými tramvajemi, změnil dopravní podnik nasazování tramvají. „Garantujeme to, že všechny spoje jedoucí na lince 8, pojedou jako nízkopodlažní, což je podle našich zjištění český i slovenský unikát. Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím dopřát větší komfort při cestování,“ řekl na setkání generální ředitel podniku Miloš Havránek.

 

Rozloučení s tramvají 1724 bylo další z příležitostí pro setkání vedení Dopravního podniku města Brna a jeho zapálených fanoušků. „Za spolupráci se šotouši jsme vděční, protože jejich znalosti a nadšení jsou přínosem nejen pro naši společnost, ale pro veřejnou dopravu jako takovou, protože právě oni přispívají k její popularizaci. Je dobře, že v Brně máme tolik zasvěcených příznivců,“ poznamenal Miloš Havránek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře