Reklama
reklama

Brno se rozloučilo s vysokou tramvají KT8. Na lince 8 budou jezdit jen nízkopodlažní

Dopravní podnik města Brna a příznivci MHD - takzvaní šotouši, se v neděli rozloučitli s tramvají typu KT8D5, která jako poslední v České republice nemá vložený nízkopodlažní článek. Tramvajová linka číslo 8 tak bude jezdit už jen s nízkopodlažními vozy. Takový komfort nemají cestující v žádném jiném městě v České republice.

Přátelé městské hromadné dopravy v Brně uspořádali v neděli rozlučkovou jízdu s poslední "vysokopodlažní" KT8D5 nejen v Brně, ale v celé České republice. Na této akci samozřejmě nechyběli ani zástupci dopravního podniku, se kterými takzvaní šotouši spolupracují. Šotouš je člověk, který má rád veřejnou dopravu, městskou nebo železniční.

 

Tramvaj s evidenčním číslem 1724 bude na konci června předána do ústředních dílen k provedení generální opravy spojené s dosazením středního nízkopodlažního článku. Všechny obousměrné tramvaje typu KT8, které v Brně jezdí, tak poskytnou pohodlnější nástup vozíčkářům, kočárkům nebo osobám se sníženou pohyblivostí.

 

Vzhledem k vlastnosti tramvajové linky číslo 8, která je kvůli svému úvraťovému zakončení na konečné zastávce Mifkova obsluhována výhradně těmito oboustrannými tramvajemi, změnil dopravní podnik nasazování tramvají. „Garantujeme to, že všechny spoje jedoucí na lince 8, pojedou jako nízkopodlažní, což je podle našich zjištění český i slovenský unikát. Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím dopřát větší komfort při cestování,“ řekl na setkání generální ředitel podniku Miloš Havránek.

 

Rozloučení s tramvají 1724 bylo další z příležitostí pro setkání vedení Dopravního podniku města Brna a jeho zapálených fanoušků. „Za spolupráci se šotouši jsme vděční, protože jejich znalosti a nadšení jsou přínosem nejen pro naši společnost, ale pro veřejnou dopravu jako takovou, protože právě oni přispívají k její popularizaci. Je dobře, že v Brně máme tolik zasvěcených příznivců,“ poznamenal Miloš Havránek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře