Reklama
reklama

Brno se rozloučilo s vysokou tramvají KT8. Na lince 8 budou jezdit jen nízkopodlažní

Dopravní podnik města Brna a příznivci MHD - takzvaní šotouši, se v neděli rozloučitli s tramvají typu KT8D5, která jako poslední v České republice nemá vložený nízkopodlažní článek. Tramvajová linka číslo 8 tak bude jezdit už jen s nízkopodlažními vozy. Takový komfort nemají cestující v žádném jiném městě v České republice.

Přátelé městské hromadné dopravy v Brně uspořádali v neděli rozlučkovou jízdu s poslední "vysokopodlažní" KT8D5 nejen v Brně, ale v celé České republice. Na této akci samozřejmě nechyběli ani zástupci dopravního podniku, se kterými takzvaní šotouši spolupracují. Šotouš je člověk, který má rád veřejnou dopravu, městskou nebo železniční.

 

Tramvaj s evidenčním číslem 1724 bude na konci června předána do ústředních dílen k provedení generální opravy spojené s dosazením středního nízkopodlažního článku. Všechny obousměrné tramvaje typu KT8, které v Brně jezdí, tak poskytnou pohodlnější nástup vozíčkářům, kočárkům nebo osobám se sníženou pohyblivostí.

 

Vzhledem k vlastnosti tramvajové linky číslo 8, která je kvůli svému úvraťovému zakončení na konečné zastávce Mifkova obsluhována výhradně těmito oboustrannými tramvajemi, změnil dopravní podnik nasazování tramvají. „Garantujeme to, že všechny spoje jedoucí na lince 8, pojedou jako nízkopodlažní, což je podle našich zjištění český i slovenský unikát. Jsme velmi rádi, že můžeme cestujícím dopřát větší komfort při cestování,“ řekl na setkání generální ředitel podniku Miloš Havránek.

 

Rozloučení s tramvají 1724 bylo další z příležitostí pro setkání vedení Dopravního podniku města Brna a jeho zapálených fanoušků. „Za spolupráci se šotouši jsme vděční, protože jejich znalosti a nadšení jsou přínosem nejen pro naši společnost, ale pro veřejnou dopravu jako takovou, protože právě oni přispívají k její popularizaci. Je dobře, že v Brně máme tolik zasvěcených příznivců,“ poznamenal Miloš Havránek.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře