Reklama
reklama

Brno se představilo ve Vídni jako kulturní a turistická destinace

Brno není jen vila Tugendhat, ale také kulturní město s bohatým životem, s množstvím univerzit a silnou historií. Brno je rovněž moravskou metropolí, kde žily světové osobnosti jako genetik G. J. Mendel a skladatel Leoš Janáček, který má v letošním roce jubileum 160 let od svého narození. Tyto a další atraktivní stránky města představí brněnští zástupci na dnešní prezentaci ve Vídni.

Nedávno veřejnosti zpřístupněné podzemí Kostnice pod sv. Jakubem, která je druhou největší kostnicí po Paříži, doplňuje Brno supermoderním digitáriem v místní hvězdárně. Digitárium simuluje život a pohyb ve vesmíru, ale může také zprostředkovat např. vnitřní pohled do lidského organizmu.

„Historicky jsme s Vídní hodně propojeni, o čemž svědčí několik staveb v centru Brna, které navrhovali vídeňští architekti. Vídeň je partnerské město Brna, s Vídní nás pojí desítky společných projektů, primátor Vídně Michael Häupl je držitelem prestižní ceny města za mezinárodní spolupráci, společně jsme ve středoevropském regionu Centrope, který zastřešuje významné přeshraniční projekty. Vídeň má Mozarta, my máme Janáčka, Vídeň má vinařský Weinviertel, my máme vinařskou jižní Moravu... To není o soupeření, ale o spolupráci s cílem zkvalitnit životní podmínky pro naše občany,“ řekl primátor města Brna Roman Onderka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře