Reklama
reklama

Brno rozšířilo vyhlášku. Na dalších sedmdesáti místech se nesmí pít alkohol

Brněnští zastupitelé schválili rozšíření vyhlášky zakazující pití alkoholu na veřejných prostranstvích. K doposud zakázaným místům přibylo dalších sedmdesát. Nově se nesmí pít alkohol například před Univerzitou obrany, v Tyršově sadu nebo v Barvičově ulici.

Obsáhlá příloha vyhlášky současně obsahuje čtyřicet výjimek, kdy se smí alkohol pít. Patří mezi ně různé akce. Rozšíření vyhlášky se u opozičních zastupitelů nesetkalo s velkým nadšením. "Strážníci ji nejspíš budou muset nosit u sebe a složitě vyhledávat ulice a akce, kdy se tam pít může, a kdy ne," prohlásil opoziční zastupitel Mojmír Vlašín ze Strany zelených.

 

Daniel Rychnovský dokonce uvedl, že některé výjimky odporují selskému rozumu. "Ve výjimkách jsou akce jako třeba kuličkiáda nebo dětské dny. Tam by přece také pít nikdo nemusel," podivoval se bývalý náměstek primátora a nyní opoziční zastupitel.

 

Stav se po odsouhlasení vyhlášky zakazující pití alkoholu na některých prostranstvích podle náměstka primátora za ČSSD Olivera Pospíšila zlepšil. Jeho kolega z rady a starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka doufá, že se městská policie "pochlapí" a naučí se vyhlášku využívat. "Pokud to nezvládne, tak samozřejmě nemá nařízení smysl," upozornil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře