Reklama
reklama

Brno rozšířilo vyhlášku. Na dalších sedmdesáti místech se nesmí pít alkohol

Brněnští zastupitelé schválili rozšíření vyhlášky zakazující pití alkoholu na veřejných prostranstvích. K doposud zakázaným místům přibylo dalších sedmdesát. Nově se nesmí pít alkohol například před Univerzitou obrany, v Tyršově sadu nebo v Barvičově ulici.

Obsáhlá příloha vyhlášky současně obsahuje čtyřicet výjimek, kdy se smí alkohol pít. Patří mezi ně různé akce. Rozšíření vyhlášky se u opozičních zastupitelů nesetkalo s velkým nadšením. "Strážníci ji nejspíš budou muset nosit u sebe a složitě vyhledávat ulice a akce, kdy se tam pít může, a kdy ne," prohlásil opoziční zastupitel Mojmír Vlašín ze Strany zelených.

 

Daniel Rychnovský dokonce uvedl, že některé výjimky odporují selskému rozumu. "Ve výjimkách jsou akce jako třeba kuličkiáda nebo dětské dny. Tam by přece také pít nikdo nemusel," podivoval se bývalý náměstek primátora a nyní opoziční zastupitel.

 

Stav se po odsouhlasení vyhlášky zakazující pití alkoholu na některých prostranstvích podle náměstka primátora za ČSSD Olivera Pospíšila zlepšil. Jeho kolega z rady a starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka doufá, že se městská policie "pochlapí" a naučí se vyhlášku využívat. "Pokud to nezvládne, tak samozřejmě nemá nařízení smysl," upozornil.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře