Reklama
reklama

Brno požádalo o zrušení hned tří profilů na Facebooku. Rozhodlo se chránit logo

S žádostí o zablokování nejen jednoho účtu na Facebooku, ale hned tří profilů na této sociální síti, se město Brno v nedávných dnech obrátilo oficiální cestou na správce Facebooku. Důvodem bylo porušování práv města Brna k ochranné známce a vydávání se za oficiální účty města Brna. Facebook žádosti města vyhověl a smazal účty: Brno, Statutární město Brno a Žít Brno s podtitulem Oficiální zpravodajský portál Magistrátu města Brna.

Magistrát města Brna učinil kroky vůči třem facebookovým účtům: Brno, Statutární město Brno a Žít Brno s podtitulem Oficiální zpravodajský portál Magistrátu města Brna. Již v listopadu 2013 a následně znovu na konci ledna 2014 informoval společnost Facebook o porušování pravidel služby Facebook – porušování práv města Brna k ochranné známce a vydávání se za oficiální účty města Brna. Magistrát to dnes uvedl v tiskové zprávě.

„Rozhodnutí o tom, zda opravdu došlo k porušení pravidel služby Facebook a zda budou využity kroky, se kterými jsou všichni uživatelé sítě seznámeni, včetně možnosti obsah účtů zablokovat, bylo plně v kompetenci společnosti Facebook,“ upozornila vedoucí tiskového oddělení magistrátu Soňa Haluzová.

V sobotu 8. února 2014 v 0.33 hodin informovala společnost Facebook prostřednictvím e-mailu kontaktního pracovníka Magistrátu města Brna takto: „Obsah vytvořený třetí stranou nebo uživatelem, který jste nám nahlásili a který porušoval naše Prohlášení o právech a povinnostech, jsme odebrali nebo jsme k němu zablokovali přístup. Na základě této akce považujeme problém týkající se duševního vlastnictví z tohoto reportu za vyřešený“.

Současně společnost Facebook sdělila, že oznámila druhé straně zablokování účtu, a to až do doby, než se druhá strana domluví s Magistrátem města Brna a problém vyřeší. V případě, že zmíněné účty nebudou porušovat pravidla služby Facebook – tedy vydávání se za účty města Brna a porušování práv ochranné známky města Brna – Magistrát města Brna navrhne společnosti Facebook odblokování obsahů těchto účtů.

„Podle názoru Magistrátu města Brna došlo u zmíněných účtů k porušení čl. 4.1 Prohlášení o právech a povinnostech („bez povolení nevytvoříte účet pro nikoho jiného“) a čl. 5.5, který zakazuje porušování práv k duševnímu vlastnictví jiných osob („pokud budete opakovaně porušovat práva k duševnímu vlastnictví jiných osob, deaktivujeme vám účet [při splnění patřičných podmínek]“, uvedla v tiskové zprávě Haluzová.

Ochranná známka města Brna je registrována u Úřadu pro harmonizaci vnitřního trhu Evropské unie.

Magistrát města Brna hájil podle vyjádření v tiskové zprávě oprávněné zájmy města Brna a odmítá nařčení z cenzury stejně jako časové propojení daného kroku s projednávanou Aktualizací Územního plánu města Brna, jak zaznělo v některých médiích.

Jako první na zrušení profilu na Facebooku upozornil aktivista Matěj Hollan, který zablokování stránky Žít Brno označil za odvetu radnice za jejich kritiku v pořadu Troublemaker, který informoval o nových webových stránkách aktivistů k územnímu plánu Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře