Reklama
reklama

Brno požádalo o zrušení hned tří profilů na Facebooku. Rozhodlo se chránit logo

S žádostí o zablokování nejen jednoho účtu na Facebooku, ale hned tří profilů na této sociální síti, se město Brno v nedávných dnech obrátilo oficiální cestou na správce Facebooku. Důvodem bylo porušování práv města Brna k ochranné známce a vydávání se za oficiální účty města Brna. Facebook žádosti města vyhověl a smazal účty: Brno, Statutární město Brno a Žít Brno s podtitulem Oficiální zpravodajský portál Magistrátu města Brna.

Magistrát města Brna učinil kroky vůči třem facebookovým účtům: Brno, Statutární město Brno a Žít Brno s podtitulem Oficiální zpravodajský portál Magistrátu města Brna. Již v listopadu 2013 a následně znovu na konci ledna 2014 informoval společnost Facebook o porušování pravidel služby Facebook – porušování práv města Brna k ochranné známce a vydávání se za oficiální účty města Brna. Magistrát to dnes uvedl v tiskové zprávě.

„Rozhodnutí o tom, zda opravdu došlo k porušení pravidel služby Facebook a zda budou využity kroky, se kterými jsou všichni uživatelé sítě seznámeni, včetně možnosti obsah účtů zablokovat, bylo plně v kompetenci společnosti Facebook,“ upozornila vedoucí tiskového oddělení magistrátu Soňa Haluzová.

V sobotu 8. února 2014 v 0.33 hodin informovala společnost Facebook prostřednictvím e-mailu kontaktního pracovníka Magistrátu města Brna takto: „Obsah vytvořený třetí stranou nebo uživatelem, který jste nám nahlásili a který porušoval naše Prohlášení o právech a povinnostech, jsme odebrali nebo jsme k němu zablokovali přístup. Na základě této akce považujeme problém týkající se duševního vlastnictví z tohoto reportu za vyřešený“.

Současně společnost Facebook sdělila, že oznámila druhé straně zablokování účtu, a to až do doby, než se druhá strana domluví s Magistrátem města Brna a problém vyřeší. V případě, že zmíněné účty nebudou porušovat pravidla služby Facebook – tedy vydávání se za účty města Brna a porušování práv ochranné známky města Brna – Magistrát města Brna navrhne společnosti Facebook odblokování obsahů těchto účtů.

„Podle názoru Magistrátu města Brna došlo u zmíněných účtů k porušení čl. 4.1 Prohlášení o právech a povinnostech („bez povolení nevytvoříte účet pro nikoho jiného“) a čl. 5.5, který zakazuje porušování práv k duševnímu vlastnictví jiných osob („pokud budete opakovaně porušovat práva k duševnímu vlastnictví jiných osob, deaktivujeme vám účet [při splnění patřičných podmínek]“, uvedla v tiskové zprávě Haluzová.

Ochranná známka města Brna je registrována u Úřadu pro harmonizaci vnitřního trhu Evropské unie.

Magistrát města Brna hájil podle vyjádření v tiskové zprávě oprávněné zájmy města Brna a odmítá nařčení z cenzury stejně jako časové propojení daného kroku s projednávanou Aktualizací Územního plánu města Brna, jak zaznělo v některých médiích.

Jako první na zrušení profilu na Facebooku upozornil aktivista Matěj Hollan, který zablokování stránky Žít Brno označil za odvetu radnice za jejich kritiku v pořadu Troublemaker, který informoval o nových webových stránkách aktivistů k územnímu plánu Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře