Reklama
reklama

Brno jde proti hazardu. Jen pět městských částí schválilo výjimku

Brno má devětadvacet městských částí. A většina z nich – třiaadvacet - si přejí celoplošnou regulaci hazardu na svém území. Kromě městské části Brno – střed, kde budou zastupitelé o hazardu rozhodovat v lednu, už mají vyhlášku omezující hazard všechny části města. Jen pět městských částí vymezilo ulice, kde bude možné hrát na videoloterijních terminálech i v budoucnu.

Regulace hazardu je nyní v rukách jednotlivých městských částí. Od letošního jara dal totiž Ústavní soud pravomoc rušit herny a automaty i jednotlivým městským částem. V Brně, až na pět výjimek, se městské části rozhodly hazard pomocí vyhlášky ze svého území hazard vytlačit. V republice by pak mělo zmizet 23 tisíc automatů.

Částečnou výjimku do své vyhlášky zahrnuly například Černovice, Řečkovice, Chrlice, Tuřany nebo Brno-jih. Hazard chtějí ponechat v určitých ulicích a lokalitách s tím, že jsou připraveni případné problémy řešit nulovou tolerancí.  

„K plošnému zákazu hazardu, který platil v devatenácti městských částech se v prosinci přidalo dalších pět - Medlánky, Kohoutovice, Komín, Bosonohy a Slatina. Vyhrazená místa pro legální provoz přístrojů zůstávají v pěti městských částech. Ostatní svůj dřívější plošný zákaz potvrdily.  Brno-střed rozhodnutí odložilo na leden. Doufejme, že zastupitelé rozhodnou tak, aby nebyli jediní v celém Brně,“ shrnul opoziční brněnský zastupitel Martin Ander.

Až se Brno-střed na lednovém zasedání zastupitelstva městské části rozhodne, teprve pak se bude regulací hazardu zabývat i celoměstské zastupitelstvo. Vyhláška platná od roku 2011 sice určuje nulovou tolerancí i pro Brno, nejsou jí však nakloněni všichni. Část zastupitelé by herny například poblíž hotelů nebo obchodních center povolila.

Na území města Brna je v provozu 3056 hracích automatů. Většinu tvoří  videoloterijní terminály. Největší problémy v oblasti hazardu má městská část Brno-sever se svojí oblastí Cejlu a přilehlých ulic. Brno-sever prosazuje absolutní zákaz.

Městské části s celoplošnou regulací hazardu:  Bystrc, Žebětín, Nový Lískovec, Bosonohy, Kohoutovice, Jundrov, Medlánky, Vinohrady, Královo Pole, Žabovřesky, Ivanovice, Bohunice, Jehnice, Ořešín, Komín, Brno-sever, Útěchov, Maloměřice a Obřany, Slatina, Tuřany, Židenice, Líšeň a Kníničky.

Městské části s místní výjimkou regulace hazardu: Černovice, Brno-jih, Tuřany, Chrlice a Řečkovice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře