Reklama
reklama

Brno jde proti hazardu. Jen pět městských částí schválilo výjimku

Brno má devětadvacet městských částí. A většina z nich – třiaadvacet - si přejí celoplošnou regulaci hazardu na svém území. Kromě městské části Brno – střed, kde budou zastupitelé o hazardu rozhodovat v lednu, už mají vyhlášku omezující hazard všechny části města. Jen pět městských částí vymezilo ulice, kde bude možné hrát na videoloterijních terminálech i v budoucnu.

Regulace hazardu je nyní v rukách jednotlivých městských částí. Od letošního jara dal totiž Ústavní soud pravomoc rušit herny a automaty i jednotlivým městským částem. V Brně, až na pět výjimek, se městské části rozhodly hazard pomocí vyhlášky ze svého území hazard vytlačit. V republice by pak mělo zmizet 23 tisíc automatů.

Částečnou výjimku do své vyhlášky zahrnuly například Černovice, Řečkovice, Chrlice, Tuřany nebo Brno-jih. Hazard chtějí ponechat v určitých ulicích a lokalitách s tím, že jsou připraveni případné problémy řešit nulovou tolerancí.  

„K plošnému zákazu hazardu, který platil v devatenácti městských částech se v prosinci přidalo dalších pět - Medlánky, Kohoutovice, Komín, Bosonohy a Slatina. Vyhrazená místa pro legální provoz přístrojů zůstávají v pěti městských částech. Ostatní svůj dřívější plošný zákaz potvrdily.  Brno-střed rozhodnutí odložilo na leden. Doufejme, že zastupitelé rozhodnou tak, aby nebyli jediní v celém Brně,“ shrnul opoziční brněnský zastupitel Martin Ander.

Až se Brno-střed na lednovém zasedání zastupitelstva městské části rozhodne, teprve pak se bude regulací hazardu zabývat i celoměstské zastupitelstvo. Vyhláška platná od roku 2011 sice určuje nulovou tolerancí i pro Brno, nejsou jí však nakloněni všichni. Část zastupitelé by herny například poblíž hotelů nebo obchodních center povolila.

Na území města Brna je v provozu 3056 hracích automatů. Většinu tvoří  videoloterijní terminály. Největší problémy v oblasti hazardu má městská část Brno-sever se svojí oblastí Cejlu a přilehlých ulic. Brno-sever prosazuje absolutní zákaz.

Městské části s celoplošnou regulací hazardu:  Bystrc, Žebětín, Nový Lískovec, Bosonohy, Kohoutovice, Jundrov, Medlánky, Vinohrady, Královo Pole, Žabovřesky, Ivanovice, Bohunice, Jehnice, Ořešín, Komín, Brno-sever, Útěchov, Maloměřice a Obřany, Slatina, Tuřany, Židenice, Líšeň a Kníničky.

Městské části s místní výjimkou regulace hazardu: Černovice, Brno-jih, Tuřany, Chrlice a Řečkovice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře