Reklama
reklama

Brno jde proti hazardu. Jen pět městských částí schválilo výjimku

Brno má devětadvacet městských částí. A většina z nich – třiaadvacet - si přejí celoplošnou regulaci hazardu na svém území. Kromě městské části Brno – střed, kde budou zastupitelé o hazardu rozhodovat v lednu, už mají vyhlášku omezující hazard všechny části města. Jen pět městských částí vymezilo ulice, kde bude možné hrát na videoloterijních terminálech i v budoucnu.

Regulace hazardu je nyní v rukách jednotlivých městských částí. Od letošního jara dal totiž Ústavní soud pravomoc rušit herny a automaty i jednotlivým městským částem. V Brně, až na pět výjimek, se městské části rozhodly hazard pomocí vyhlášky ze svého území hazard vytlačit. V republice by pak mělo zmizet 23 tisíc automatů.

Částečnou výjimku do své vyhlášky zahrnuly například Černovice, Řečkovice, Chrlice, Tuřany nebo Brno-jih. Hazard chtějí ponechat v určitých ulicích a lokalitách s tím, že jsou připraveni případné problémy řešit nulovou tolerancí.  

„K plošnému zákazu hazardu, který platil v devatenácti městských částech se v prosinci přidalo dalších pět - Medlánky, Kohoutovice, Komín, Bosonohy a Slatina. Vyhrazená místa pro legální provoz přístrojů zůstávají v pěti městských částech. Ostatní svůj dřívější plošný zákaz potvrdily.  Brno-střed rozhodnutí odložilo na leden. Doufejme, že zastupitelé rozhodnou tak, aby nebyli jediní v celém Brně,“ shrnul opoziční brněnský zastupitel Martin Ander.

Až se Brno-střed na lednovém zasedání zastupitelstva městské části rozhodne, teprve pak se bude regulací hazardu zabývat i celoměstské zastupitelstvo. Vyhláška platná od roku 2011 sice určuje nulovou tolerancí i pro Brno, nejsou jí však nakloněni všichni. Část zastupitelé by herny například poblíž hotelů nebo obchodních center povolila.

Na území města Brna je v provozu 3056 hracích automatů. Většinu tvoří  videoloterijní terminály. Největší problémy v oblasti hazardu má městská část Brno-sever se svojí oblastí Cejlu a přilehlých ulic. Brno-sever prosazuje absolutní zákaz.

Městské části s celoplošnou regulací hazardu:  Bystrc, Žebětín, Nový Lískovec, Bosonohy, Kohoutovice, Jundrov, Medlánky, Vinohrady, Královo Pole, Žabovřesky, Ivanovice, Bohunice, Jehnice, Ořešín, Komín, Brno-sever, Útěchov, Maloměřice a Obřany, Slatina, Tuřany, Židenice, Líšeň a Kníničky.

Městské části s místní výjimkou regulace hazardu: Černovice, Brno-jih, Tuřany, Chrlice a Řečkovice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Radní na svém zasedání upřesnili rozsah investic na výstavbu Janáčkova kulturního centra. Jedná se o vyšší částku, než byla původně odhadována.
27.02.2020 - 13:30
Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny byl vyšetřen mladý muž s teplotou. Nebylo by na tom nic zvláštního, kdyby se zrovna nevrátil z Itálie.
27.02.2020 - 10:30
Na levém břehu přehrady se nachází turistická pěší trasa Zouvalka, která se dočká rekonstrukce a terénních úprav. Práce začnou v březnu.
27.02.2020 - 08:24
Zatím neznámý hříšník navštívil brněnskou svatyni, kde se místo zpovědi a zpytování svědomí ze svých zločinů, rozhodl krást. Využíval rozjímání věřících a v nestřežených okamžicích je okrádal.
26.02.2020 - 19:00
Komentáře