Reklama
reklama

Brno jde proti hazardu. Jen pět městských částí schválilo výjimku

Brno má devětadvacet městských částí. A většina z nich – třiaadvacet - si přejí celoplošnou regulaci hazardu na svém území. Kromě městské části Brno – střed, kde budou zastupitelé o hazardu rozhodovat v lednu, už mají vyhlášku omezující hazard všechny části města. Jen pět městských částí vymezilo ulice, kde bude možné hrát na videoloterijních terminálech i v budoucnu.

Regulace hazardu je nyní v rukách jednotlivých městských částí. Od letošního jara dal totiž Ústavní soud pravomoc rušit herny a automaty i jednotlivým městským částem. V Brně, až na pět výjimek, se městské části rozhodly hazard pomocí vyhlášky ze svého území hazard vytlačit. V republice by pak mělo zmizet 23 tisíc automatů.

Částečnou výjimku do své vyhlášky zahrnuly například Černovice, Řečkovice, Chrlice, Tuřany nebo Brno-jih. Hazard chtějí ponechat v určitých ulicích a lokalitách s tím, že jsou připraveni případné problémy řešit nulovou tolerancí.  

„K plošnému zákazu hazardu, který platil v devatenácti městských částech se v prosinci přidalo dalších pět - Medlánky, Kohoutovice, Komín, Bosonohy a Slatina. Vyhrazená místa pro legální provoz přístrojů zůstávají v pěti městských částech. Ostatní svůj dřívější plošný zákaz potvrdily.  Brno-střed rozhodnutí odložilo na leden. Doufejme, že zastupitelé rozhodnou tak, aby nebyli jediní v celém Brně,“ shrnul opoziční brněnský zastupitel Martin Ander.

Až se Brno-střed na lednovém zasedání zastupitelstva městské části rozhodne, teprve pak se bude regulací hazardu zabývat i celoměstské zastupitelstvo. Vyhláška platná od roku 2011 sice určuje nulovou tolerancí i pro Brno, nejsou jí však nakloněni všichni. Část zastupitelé by herny například poblíž hotelů nebo obchodních center povolila.

Na území města Brna je v provozu 3056 hracích automatů. Většinu tvoří  videoloterijní terminály. Největší problémy v oblasti hazardu má městská část Brno-sever se svojí oblastí Cejlu a přilehlých ulic. Brno-sever prosazuje absolutní zákaz.

Městské části s celoplošnou regulací hazardu:  Bystrc, Žebětín, Nový Lískovec, Bosonohy, Kohoutovice, Jundrov, Medlánky, Vinohrady, Královo Pole, Žabovřesky, Ivanovice, Bohunice, Jehnice, Ořešín, Komín, Brno-sever, Útěchov, Maloměřice a Obřany, Slatina, Tuřany, Židenice, Líšeň a Kníničky.

Městské části s místní výjimkou regulace hazardu: Černovice, Brno-jih, Tuřany, Chrlice a Řečkovice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře