Reklama
reklama

Brno jde proti hazardu. Jen pět městských částí schválilo výjimku

Brno má devětadvacet městských částí. A většina z nich – třiaadvacet - si přejí celoplošnou regulaci hazardu na svém území. Kromě městské části Brno – střed, kde budou zastupitelé o hazardu rozhodovat v lednu, už mají vyhlášku omezující hazard všechny části města. Jen pět městských částí vymezilo ulice, kde bude možné hrát na videoloterijních terminálech i v budoucnu.

Regulace hazardu je nyní v rukách jednotlivých městských částí. Od letošního jara dal totiž Ústavní soud pravomoc rušit herny a automaty i jednotlivým městským částem. V Brně, až na pět výjimek, se městské části rozhodly hazard pomocí vyhlášky ze svého území hazard vytlačit. V republice by pak mělo zmizet 23 tisíc automatů.

Částečnou výjimku do své vyhlášky zahrnuly například Černovice, Řečkovice, Chrlice, Tuřany nebo Brno-jih. Hazard chtějí ponechat v určitých ulicích a lokalitách s tím, že jsou připraveni případné problémy řešit nulovou tolerancí.  

„K plošnému zákazu hazardu, který platil v devatenácti městských částech se v prosinci přidalo dalších pět - Medlánky, Kohoutovice, Komín, Bosonohy a Slatina. Vyhrazená místa pro legální provoz přístrojů zůstávají v pěti městských částech. Ostatní svůj dřívější plošný zákaz potvrdily.  Brno-střed rozhodnutí odložilo na leden. Doufejme, že zastupitelé rozhodnou tak, aby nebyli jediní v celém Brně,“ shrnul opoziční brněnský zastupitel Martin Ander.

Až se Brno-střed na lednovém zasedání zastupitelstva městské části rozhodne, teprve pak se bude regulací hazardu zabývat i celoměstské zastupitelstvo. Vyhláška platná od roku 2011 sice určuje nulovou tolerancí i pro Brno, nejsou jí však nakloněni všichni. Část zastupitelé by herny například poblíž hotelů nebo obchodních center povolila.

Na území města Brna je v provozu 3056 hracích automatů. Většinu tvoří  videoloterijní terminály. Největší problémy v oblasti hazardu má městská část Brno-sever se svojí oblastí Cejlu a přilehlých ulic. Brno-sever prosazuje absolutní zákaz.

Městské části s celoplošnou regulací hazardu:  Bystrc, Žebětín, Nový Lískovec, Bosonohy, Kohoutovice, Jundrov, Medlánky, Vinohrady, Královo Pole, Žabovřesky, Ivanovice, Bohunice, Jehnice, Ořešín, Komín, Brno-sever, Útěchov, Maloměřice a Obřany, Slatina, Tuřany, Židenice, Líšeň a Kníničky.

Městské části s místní výjimkou regulace hazardu: Černovice, Brno-jih, Tuřany, Chrlice a Řečkovice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Sbory dobrovolných hasičů z Drnovic, Letovic, Zastávky, Brna – Králova Pole, Hoštěrádek – Rešova a Rostěnic. Ti všichni se probojovali do finále devátého ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku. O...
18.09.2019 - 12:24
Zastávka na Moravském náměstí Foto: MMB
Z téměř 1500 brněnských zastávek má přístřešek asi třetina. Poměr by se měl začít navyšovat. Na základě pokynu města prověří možné umístění dalších přístřešků dopravní podnik.
18.09.2019 - 06:00
Do univerzitní červené barvy se symbolicky převlékne hrad Špilberk. Dominanta Brna změní háb ve čtvrtek 19. září od 22. hodiny. Právě na tento den připadá 120. výročí největší technické univerzity v...
17.09.2019 - 20:00
Jihomoravští pneumologové otevřou ve středu 18. září dveře svých ambulancí a nabídnou lidem vyšetření plic. Cílem této akce je upozornit na smrtelnou nemoc – idiopatickou plicní fibrózu (IPF) – a...
17.09.2019 - 16:00
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps
Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
17.09.2019 - 12:00
Kamenná čtvrť Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Lávka přes řeku Svratku spojující Poříčí a Táborského nábřeží je významnou spojkou pro pěší i cyklisty. Připravované protipovodňové opatření se ale dotkne i jí a bude vybudována nová. Stavba si...
17.09.2019 - 07:00
Komentáře