Reklama
reklama

Brno chce zakázat poskytování sexuálních služeb na celém území města

Město Brno hodlá zakázat na celém svém území nabízení a poskytování sexuálních služeb. Dosud platil zákaz jen pro některá prostranství, nyní by se měl rozšířit na celé město. "Záměr města je opřen o ustálenou judikaturu Ústavního soudu týkající se obecně závazných vyhlášek o prostituci, podle které je možné ji zakázat na všech veřejných místech v obci," uvedl tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

Nabízení sexuálních služeb ohrožuje podle ustanovení Ústavního soudu dobré mravy obecně a velice výrazně ohrožuje mravní výchovu dětí a mládeže. Brněnští radní proto schválili nové znění vyhlášky, které nabízení sexuálních služeb zakazuje úplně.

Z minulosti má město Brno zatím platnou vyhlášku k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při nabízení a poskytování sexuálních služeb na veřejných prostranstvích, která obsahuje výčet ulic, na kterých jsou uvedené činnosti zakázány. "Nutno podotknout, že mnohé městské části tento výčet vůbec nestanovily. Je to například Brno-střed, Žabovřesky nebo Černovice," poznamenal mluvčí magistrátu Pavel Žára. Mezi zakázané ulice patří například Kounicova nebo Olomoucká, právě v té první jsou ale ženy nabízející sexuální služby k vidění nejvíce.

Návrh rady ještě projedná červnové zastupitelstvo. Pokud projde, hrozí tomu, kdo nařízení poruší, přestupkové řízení a pokuta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře