Reklama
reklama

Brno chce zakázat poskytování sexuálních služeb na celém území města

Město Brno hodlá zakázat na celém svém území nabízení a poskytování sexuálních služeb. Dosud platil zákaz jen pro některá prostranství, nyní by se měl rozšířit na celé město. "Záměr města je opřen o ustálenou judikaturu Ústavního soudu týkající se obecně závazných vyhlášek o prostituci, podle které je možné ji zakázat na všech veřejných místech v obci," uvedl tajemník magistrátu Pavel Loutocký.

Nabízení sexuálních služeb ohrožuje podle ustanovení Ústavního soudu dobré mravy obecně a velice výrazně ohrožuje mravní výchovu dětí a mládeže. Brněnští radní proto schválili nové znění vyhlášky, které nabízení sexuálních služeb zakazuje úplně.

Z minulosti má město Brno zatím platnou vyhlášku k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku při nabízení a poskytování sexuálních služeb na veřejných prostranstvích, která obsahuje výčet ulic, na kterých jsou uvedené činnosti zakázány. "Nutno podotknout, že mnohé městské části tento výčet vůbec nestanovily. Je to například Brno-střed, Žabovřesky nebo Černovice," poznamenal mluvčí magistrátu Pavel Žára. Mezi zakázané ulice patří například Kounicova nebo Olomoucká, právě v té první jsou ale ženy nabízející sexuální služby k vidění nejvíce.

Návrh rady ještě projedná červnové zastupitelstvo. Pokud projde, hrozí tomu, kdo nařízení poruší, přestupkové řízení a pokuta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře