Reklama
reklama

Brno chce odkrýt historický železniční viadukt a postavit nový park

Na okraji historického centra města Brna a v místě dnešních železničních kolejí má vzniknout nový park pro volnočasové aktivity Brňanů. Zároveň dojde k odkrytí dnes částečně zasypaného dlouhého viaduktu, který je památkově chráněn, k obnově břehů podél řeky Svratky a k vytvoření oddechového prostoru v centru.

Radní města nyní schválili investiční záměr s názvem „Park podél starého železničního tělesa a revitalizace břehů Svratky v úseku ulic Heršpická–Kšírova“ a počítají s investicemi ve výši 861 milionu korun.

„Vzhledem k velkému objemu investice a nutné časové koordinaci s jinými veřejnými investicemi je projekt rozdělen do dvou částí, které lze připravovat i realizovat odděleně. Park podél řeky Svratky lze vzhledem k rozdílným podmínkám a připravenosti území pravého a levého břehu Svratky dále členit a realizovat po etapách,“ upozornil primátor Brna Roman Onderka s tím, že projekt parku a odkrytí historického železničního viaduktu počítá s přesunem železniční tratě do nové polohy a jeho cílem je rozšířit možnosti aktivního odpočinku Brňanů.

Park bude vybudován na ploše 5,5 hektarů v prostoru dnešního kolejiště mezi hlavním nádražím a řekou Svratkou. Obě části parku budou propojeny přemostěním řeky Svratky a budou napojeny na stávající pěší a cyklistické trasy. „Velice povedený je návrh odkrytí památkově chráněného viaduktu dnes „ukrytého“ v náspu kolejiště. U něj samozřejmě dojde k sanaci a rekonstrukci,“ dodal primátor Roman Onderka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře